poniedziałek, 9 września 2013

Urządzenie Kärcher do mycia pojazdów użytkowych - RBS 6000

Karcher do mycia busów, Tirów i autobusów
Opracowana specjalnie w celu mycia powierzchni autobusów czy samochodów dostawczych dla firm dysponujących niewielką flotą. Urządzenie RBS jest idealnym rozwiązaniem do szybkiego i dokładnego czyszczenia (boki, przód i tył). Proces czyszczenia powinien rozpoczynać się od dłuższych stron pojazdu. Następnie przy pomocy uchwytu prowadzić urządzenie w równomiernym tempie wzdłuż boku pojazdu, aż szczotki osiągną krawędź pojazdu. Następnie obrócić urządzenie o 90 º dla umycia frontu lub tyłu. Przy stałych, nieuchylnych lusterkach urządzenie musi przy tym zostać lekko odsunięte od pojazdu.

W ten sposób szczotka biegnie wokół całego pojazdu usuwając z powierzchni wszelki brud i plamy. Szczotka obudowana specjalna powłoką chroni operatora przez odpryskami wody. Aby polepszyć stopień oczyszczania należy wyposażyć układ w urządzenie do dozowania środka czyszczącego.

Urządzenie może dla pochyłych i zwężających się u góry pojazdów zostać pochylone do przodu o ok. 10%.

Zwarta konstrukcja, kołowe podwozie gwarantują wysoką stabilność oraz łatwą obsługę Ruch do przodu wzdłuż pojazdu jest obsługiwany przez obrót szczotki. Mobilna szczotka myjąca RBS charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem pracy i optymalną obsługę. Znak "GS-Gütesiegel" jest dowodem bezpieczeństwa, niezawodności i stabilności urządzenia.

Jak powszechnie wiadomo mieszanka wody i detergentów używanych w trakcie czyszczenia tworzy agresywne środowisko wokół myjni. Z tego powodu, Kärcher kładzie szczególny nacisk na zabezpieczenie przed ścieraniem elementów instalacji. Dlatego rama szczotek jest spawana z rur aluminiowych z dwoma bocznymi rurami dysz i przykręcanymi dyszami płaskostrumieniowymi do nawadniania szczotek i pojazdu. Ruch szczotki kontrolowany jest przez system przełączników. Pokryte tworzywem uchwyty, ramy podwozia z zaokrąglonymi krawędziami i rolki odległość ochrony obsługi i pojazdu.

Więcej informacji: www.karcher.pl

Źródło: Kärcher
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Kärcher