czwartek, 5 września 2013

Łazienka przełamana drewnem – seria TWINS marki KOŁO

Łazienka Koło w drewnie
Podstawowe materiały kojarzone z łazienką to biel ceramiki i gładkie, chłodne powierzchnie płytek. Coraz częściej szukamy jednak niestandardowych rozwiązań, które pozwolą przełamać ten popularny duet. Drewno w łazience musi wytrzymać częste zmiany temperatury i wilgotności, pomagają w tym zarówno nowoczesne technologie jak i umiejętne stosowanie odpowiednich materiałów.

Recepta na wilgoć: odpowiedni dobór i pielęgnacja
Sposobów na ocieplenie łazienkowej aranżacji jest kilka – może to być drewniana podłoga, okładzina ścian lub meble. Na podłogę lub ściany najbardziej odpowiednie są egzotyczne gatunki drewna, jednak decydując się na ten materiał powinniśmy jednocześnie mieć pewność, że jest on właściwie zabezpieczony. Drewno stosowane w łazience powinno powinno mieć niski skurcz, a także być regularnie zabezpieczane olejami lub woskami ochronnymi.

Sposób na meble - podwyższone parametry
Wybierając meble, upewnijmy się, że są wykonane z materiałów o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się płyty wilgocioodporne, które sprawiają, że wykonane z niej meble zyskują większą odporność na wilgoć oraz większą wytrzymałość. Płyta KOŁO pod wpływem podwyższonej wilgotności zdecydowanie mniej pęcznieje i rozwarstwia się, a po wysuszeniu powraca do swoich wymiarów. Jest również zabezpieczona przed atakiem grzybów i pleśni, których rozwojowi sprzyja klimat panujący w łazience - mówi Michal Roszkowski, ekspert ds. mebli Sanitec KOŁO.

TWINS: biel i drewno
Nawet jeśli nie zdecydowaliśmy się na drewnianą podłogę czy okładzinę ścienną, czasem wystarczy element wyposażenia z drewnianym akcentem. Szafki TWINS z szufladami i wiszące boczne produkowane są w kolorach: jasny dąb arava i ciemny wenge.

Fronty szafek w drewnianej okleinie idealnie harmonizują z jasnymi wnętrzami, dodatkowo je ocieplając. Biel masywnych umywalek z serii, z wysokimi prostokątnymi bokami idealnie współgra z szafkami podumywalkowymi, których boki – niezależnie od koloru frontów – są wykończone w kolorze biały połysk. Umywalki możemy także postawić na drewnianym blacie, a w zależności od naszych upodobań do wyboru jest misa owalna i prostokątna.

Drewniane wykończenie szafek można dopełnić fragmentem drewnianej podłogi, umiejscowionej przy miejscu do mycia, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnego chłodu płytek. Jeśli nie odważymy się jednak na drewno, jasny kolor dębu arava na frontach mebli TWINS idealnie uzupełnią lekkie, beżowe dodatki.

Nie bójmy się drewna – zaawansowane technologie pozwalają wprowadzić je do łazienek i cieszyć się nim długie lata. Wybierając produkty o wysokiej jakości – nie musimy się obawiać niekorzystnego działania wilgoci – a sam materiał jest nieoceniony w tworzeniu naturalnej i przytulnej aranżacji.


Źródło: Koło
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Koło