wtorek, 10 września 2013

Kolorowo nad Wisłą

Graffiti na murze Warszawa malowanie farbami Dulux
W sobotę w ramach akcji Dulux Let’s Colour mieszkańcy Warszawy wspólnie odmalowali ponad 600 m2 muru na praskim brzegu rzeki. Gołe stopy i odciśnięte ślady na piasku stały się motywem przewodnim projektu.

W sobotnie przedpołudnie miłośnicy kolorów spotkali się nad Wisłą, aby podjąć wyzwanie marki Dulux i wspólnie dodać barw do warszawskiej rzeczywistości. Słoneczna pogoda oraz wsparcie mieszkańców sprawiło, że w kilka godzin udało się ukończyć mural.

Projekt, autorstwa znanego artysty Aqualoopy, doskonale wpisuje się w ideę ożywiania przestrzeni, jaka towarzyszy akcji. Filozofia zmiany przestrzeni miejskiej, wyznawana przez Dulux Let’s Colour, to nie tylko malowanie miejsc, ale przede wszystkim nadawanie im drugiego życia i sprawianie, że ludzie będą czuli się lepiej w otaczającej ich przestrzeni.

- Zgodnie z tegorocznym hasłem Czas na zmianę, dodaliśmy kolorów na nadwiślańskiej plaży i zużyliśmy około 350 litrów farby - mówi Piotr Cywiński, przedstawiciel marki Dulux, organizatora akcji. – Malowanie przebiegało w doskonałej atmosferze, a słoneczna pogoda dodatkowo sprzyjała też plażowaniu– dodaje.

Let’s Colour to globalna inicjatywa, której celem jest przekształcanie przestrzeni miejskich w bardziej przyjazne oraz zachęcanie ludzi do wspólnego odmieniania rzeczywistości, w której żyją, za pomocą barw.


Źródło: Dulux
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Dulux