poniedziałek, 9 września 2013

Hybrydowy system ociepleń Akrys 3000 S-S lączący zalety silikatów i silikonów

System ociepleń Akrys 3000 Dekoral
Marka Dekoral Professional – dostarczająca profesjonalne farby oraz produkty do wykańczania powierzchni ścian, sufitów oraz elewacji – wprowadziła na rynek nowe komponenty systemu ociepleń Akrys 3000. Łączący w sobie zalety rozwiązań silikatowych oraz silikonowych Akrys 3000 S-S pozwala na zachowanie wysokiej trwałości przygotowanych z jego pomocą elewacji, a przy tym jest łatwy w aplikacji, co przyspiesza tempo realizowania prac.

Do gamy systemów ociepleń oferowanych przez markę Dekoral Professional, dołączyły komponenty silikatowo-silikonowe z serii Akrys 3000 S-S dedykowane dowykonywania ochronno-dekoracyjnych, cienkowarstwowych, zewnętrznych wypraw tynkarskich z zastosowaniem styropianu. Najnowsze produkty uzupełniające ofertę systemów ociepleń Akrys 3000 to Akrys 3000 S-S Podkład oraz Akrys 3000 S-S silikatowo-silikonowa masa tynkarska. Hybrydowa formuła obu komponentów pozwala na uzyskanie dłuższego czasu otwartego, co nie tylko ułatwia aplikację, ale również usprawnia wyprowadzenie zakładanych wzorów wypraw tynkarskich. Połączone właściwości silikatów i silikonów powodują, że otrzymana powierzchnia jest również wysoce wytrzymała na działanie czynników atmosferycznych, zabrudzeń przemysłowych oraz uszkodzeń mechanicznych. Najnowsze produkty zostały włączone do systemów ociepleń Akrys 3000 w oparciu o Deklaracje Zgodności z PN-EN 13499:2005 „Wyroby do izolacji cieplnej w budownictwie. Zewnętrzne zespolone systemy ociepleń – ETICS – ze styropianem”.

Preparat gruntujący pod masy tynkarskie Akrys 3000 S-S Podkład to produkt wchodzący w skład zestawu do wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych Akrys 3000. Może być również stosowany w celu poprawy przyczepności na podłoża pokryte dobrze związaną powłoką malarską oraz podłoża mineralne (beton, tynk cementowy i cementowo-wapienny). Zmniejsza i wyrównuje chłonność powierzchni elewacji, a przy tym zapewnia wysoką paroprzepuszczalność. Może być barwiony pod kolor tynku w systemie kolorowania Color PRO i skutecznie redukuje możliwość przebijania odcienia koloru podłoża przez fakturę finalnej warstwy wyprawy tynkarskiej.

Silikatowo-silikonowa masa tynkarska Akrys 3000 S-S służy do wykonywania ochronno-dekoracyjnej wyprawy tynkarskiej w systemie ociepleń Akrys 3000. Dostępna jest w fakturze baranka o granulacji 1,5 mm oraz 2 mm. Zapewnia wysoką przepuszczalność pary wodnej, jest odporna na działanie opadów atmosferycznych oraz zmiany temperatur. Uzyskana dzięki jej zastosowaniu powierzchnia nie jest podatna na rozwój mikroorganizmów. Masa dzięki swojej konsystencji oraz właściwościom fizycznym jest bardzo łatwa w nakładaniu i umożliwia łatwe uzyskanie zakładanych wzorów.


Dane techniczne:

Akrys 3000 S-S silikatowo-silikonowa masa tynkarska
Czas schnięcia powłoki w 23±2 °C, [h] 24
Współczynnik przenikania pary wodnej [m]
Średni Klasa 2 (V2)
Przepuszczalność wody [kg/(m2 • h0,5)]
Średni Klasa 2 (W2)
Przewodnictwo cieplne λ [W/(m*K)] 0,83
Przyczepność do betonu [MPa]
Powyżej 0,3
Konsystencja, [cm] 17±1
Lepkość Brookfield 7/50 [mPas] 25 000 ±5000
Opakowanie – 25 kg
Orientacyjna cena – 192,19 PLN brutto


Akrys 3000 S-S Podkład
Czas schnięcia powłoki w 23±2 °C, [h] 6
Współczynnik przenikania pary wodnej, [m]
Duży Klasa 1 (V1)
Opakowanie – 10 l
Orientacyjna cena – 102,46 PLN brutto


Źródło: Dekoral
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Dekoral