poniedziałek, 9 września 2013

Antracyt, kamień, lawa, stal - blaty kuchenne

Pfleiderer blaty kuchenne
Pojęcie "nowoczesna kuchnia" jest obecnie bardzo szerokie. Mieści zarówno minimalistyczne, monochromatyczne kubiki, industrialne fantazje inspirowane loftami czy eleganckie kuchnie-salony, jak i eklektyczne mieszanki różnych stylistyk. Takie bogactwo wymaga bardzo zróżnicowanej stylistycznie oferty blatów - na szczęście znajdziemy ją w katalogu Pfleiderer.

Zgodnie z aktualnymi tendencjami bryły kuchennych mebli stają się coraz częściej monolityczne, jednobarwne, pozbawione detali. Blat w takich wypadkach „zlewa się” w jedno z frontami, przechodzi swoja płaszczyzną na ścianki przyblatowe, okładziny ścienne, staje się bardziej architektonicznym niż meblowym elementem. W takich aranżacjach najlepiej sprawdzaja się blaty jednobarwne, np. w modnych odcieniach szarości. Do tego rodzaju propozycji można zaliczyć pochodzący z najnowszej kolekcji Pfleiderer blat Antracyt. Dzięki komplementarności dekorów blatów Pfleiderer z płytami laminowanymi oraz laminatami HPL można stworzyć naprawdę spektakularne wnętrza oparte na tej stylistyce.

O ile blaty odwzorowujące marmur, trawertyn czy piaskowiec znakomicie komponują się z nieco spokojniejszymi, klasycznymi wnętrzami kuchennymi, o tyle w ultranowoczesnej aranżacji potrzebny jest kamień wolny od klasycznych skojarzeń, surowy, wyrazisty. Dobrym partnerem dla betonu, metalu, szarych frontów i nowoczesnego AGD w wykończeniu inox może być blat Hornfels. Jego nazwa oznacza skałę osadową o nazwie łupek ilasty. Skała ta wyróżnia się szarą, niebieskoszarą lub zielonkawoszarą barwą oraz charakterystyczną strukturą. Blat Pfleiderer umiejętnie odwzorowuje wygląd tej skały, jej tajemniczy i bardzo elegancki kolor, rysunek delikatnych, białych przebarwień w jej strukturze. Komponuje się z dekorami jednolitymi w tonacji biało-szaro-czarnej, niezwykle ciekawy efekt może dać z pastelową, nieco przydymioną zielenią, która uwypukli jego zielonkawą tonację. Odwzorowaną na dekorze strukturę łupkowej skały podkreśla struktura blatu - Perfect Finish. Matowa, pochłaniająca światło, nie ukierunkowana wertykalnie czy horyzontalnie, surowa, kojarzy się z autentycznymi skalnymi powierzchniami.

W nowoczesnych aranżacjach kuchennych często łączy się szlachetne drewniane forniry z czarnymi blatami – i jedne i drugie na dużych płaszczyznach. Taka kuchnia ma w sobie coś z ultra eleganckiego gabinetu czy salonu, taką kuchnią możemy się śmiało pochwalić przed gośćmi i urządzać w niej eleganckie przyjęcia. Z oferty Pfleiderer do tego rodzaju aranżacji szczególnie godny polecenia jest blat Volcan marki Unico. Szlachetna czerń wzbogacona matowo-błyszczącą strukturą wulkanicznej skały wspaniale będzie komponować się z każdym rodzajem drewna, daje więc projektantom szerokie możliwości kreacji.

Nowoczesne kuchnie mogą też być zaskakująco eklektyczne. To skutek inspiracji stylem loftów, gdzie materiały, kolory i wykończenia maja bardzo różnorodny charakter, a surowa przemysłowa powierzchnia może funkcjonować na równych prawach z idealnie polakierowaną. Ten klimat pozwalają odtworzyć blaty z efektem „used look”, imitujące naturalnie postarzone materiały: drewno, kamień czy stal. Jedna z najnowszych tego rodzaju propozycji firmy Pfleiderer to blat Stal Hartowana – odwzorowanie nieco skorodowanej powierzchni stalowej płyty. Mimo oryginalnego wzoru ten dekor zaskakuje szerokimi możliwościami zastosowania. Można go łączyć z dekorami drewnopodobnymi, z bielą, z szarością, beżem i brązem. Zaskakująco efektownie wygląda w zestawieniu z niebieskimi frontami, np. w dekorze Atlantic. Będzie też pasował do stonowanej zieleni Brzozy Ojców.

Jak widać aranżacyjne koncepcje nowoczesnych kuchni mogą być bardzo różnorodne i pozwalają na stworzenie bardzo zindywidualizowanych wnętrz. Pfleiderer stara się na bieżąco śledzić aktualne trendy i wzbogacać swoją ofertę o zgodne z nimi propozycje.

Źródło: Profundo PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Pfleiderer