czwartek, 8 sierpnia 2013

Zadbaj o armaturę!


Dobrze dobrana armatura jest funkcjonalnym elementem wykończenia łazienki. Podczas użytkowania jej mechanizmy są jednak narażone na uszkodzenie przez różnego rodzaju zanieczyszczenia pochodzące z instalacji wodnych. W celu uniknięcia uszkodzenia baterii, warto zastosować trwałe regulacyjne zawory kątowe SCHELL COMFORT
z filtrem długowiecznym, który wyłapuje najmniejsze drobinki, zanim dostaną się do armatury.


Komfortowa, łatwa w użytkowaniu i ciekawie wyglądająca armatura gwarantuje zadowolenie użytkowników łazienki. Bateria o atrakcyjnym designie jest użytkową ozdobą wnętrza, dlatego warto zadbać, by była zachowana w należytej higienie i czystości. Koncentrując się na zewnętrznym wyglądzie armatury, nie można zapominać, że posiada ona mechanizm, który bez odpowiedniego zabezpieczenia może ulec uszkodzeniu przez zanieczyszczenia pochodzące z rur wodociągowych. Długowieczność zagwarantują regulacyjne zawory kątowe SCHELL COMFORT wyposażone w filtr z tworzywa sztucznego, który zatrzymuje kamień, rdzę czy piasek nim przedostanie się do głowicy ceramicznej i perlatora nawet po wielu latach użytkowania.

Zawór z filtrem niezawodną ochroną
W systemach wodociągowych, liczących sobie czasem po 50-60 lat, krążą m.in. cząsteczki piasku i elementy rdzy. Wraz z wodą pod ciśnieniem dostają się do armatury czerpalnej, powodując jej stopniowe zużycie. Najbardziej podatnym na uszkodzenia elementem baterii jest ceramiczny regulator strumienia wody, wykorzystywany w bateriach jednouchwytowych. Jego uszkodzenie lub zabrudzenie prowadzi do problemów z regulacją temperatury oraz przepływu wody. Osady przedostające się do armatury zatykają ją, skutkując zmniejszeniem ciśnienia wody. Dlatego też niektórzy producenci zalecają demontaż i czyszczenie głowicy oraz perlatora baterii co 6 miesięcy. Łatwiejszym i skuteczniejszym rozwiązaniem na ochronę mechanizmów armatury jest zatrzymywanie zanieczyszczeń przed baterią. Pomagają w tym regulacyjne zawory kątowe SCHELL COMFORT wyposażone w filtry wyłapujące małe elementy o rozmiarze od 500 -100 mikrometrów. Można je czyścić w szybki i prosty sposób, bez konieczności demontażu armatury.


Jaki zawór wybrać?
Rynek oferuje sporo modeli zaworów z filtrem. Głównym kryterium wyboru powinien być typ armatury, jakość wykonania zaworu oraz łatwość użytkowania. W ofercie SCHELL dostępne są zawory regulacyjne z filtrem normalnym (0.5mm), dobrym dla tradycyjnych baterii jednouchwytowych oraz dokładnym - wyłapującym cząstki o wielkości nawet 0.1mm. Te drugie są polecane szczególnie do armatury elektronicznej. Przy opracowywaniu zaworów z tej linii położono duży nacisk na wygodę obsługi i trwałość. Filtr można łatwo zdemontować i oczyścić, bez konieczności użycia profesjonalnych narzędzi. Można go odkręcić na przykład przy pomocy monety, a następnie opłukać pod bieżącą wodą. Elementy filtrujące w armaturze z serii SCHELL COMFORT wyróżnia bardzo długa trwałość. Zostały one wykonane z tworzywa sztucznego wysokiej jakości, które nie ulega korozji, co może zdarzać się czasem w przypadku popularnych filtrów z metalu. W odróżnieniu od standardowych typów motylkowych, zawory kątowe SCHELL wyposażono w komfortowe, rowkowane pokrętło, które umożliwia wygodną regulację. Odizolowana komora smarna chroni wrzeciono, więc mechanizm nie ulega zapiekaniu i działa swobodnie nawet po wielu latach. Bezawaryjność oraz długi czas eksploatacji zaworów gwarantuje ponadto podwójne uszczelnienie typu O-ring i odporna na wyrwanie złączka z mosiądzu.

Regulacyjny zawór kątowy SCHELL COMFORT z filtrem normalnym 500 um, orientacyjna cena katalogowa netto: 55,90 PLN
Regulacyjny zawór kątowy SCHELL COMFORT z filtrem dokładnym 100 um i blokadą strumienia zwrotnego, orientacyjna cena katalogowa netto: 130,70 PLN

Więcej informacji na stronie www.schell.eu


Źródło: E.C.H.O. PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Shell