piątek, 2 sierpnia 2013

Purpurowe wnętrze


Kolor purpurowy zawsze był łączony ze szlachetnością. Jest to barwa, którą honorowano wybitne osobistości i podkreślano ich wybitną rolę. Mimo długiej historii tego koloru, obecnie podchodzimy do niej z pewnym dystansem. Dowiedzmy się, dlaczego warto zaryzykować: użyjmy purpury królewskiej w nowoczesnej aranżacji.

Czas na mocny akcent
Barwy wnętrz w których sporo przebywamy pełnią ważną rolę w naszym życiu. Maja wpływ na nasze samopoczucie, zmieniają postrzeganie proporcji pomieszczeń i panującą w nich atmosferę. Jeżeli masz odwagę i chcesz, aby dom był miejscem przyjaznym, ale przy okazji wyrafinowanym, zdecyduj się na purpurę.

Sztuka łączenia
Głęboki odcień nie koniecznie musi prowadzić do przytłaczającej monotonii. – Najlepszy efekt uzyskamy, wprowadzając purpurę do wnętrza w stonowanych barwach. Dzięki temu wydobędziemy jego urok, a intensywność mocniejszego elementu aranżacji będzie ciekawym kontrapunktem dla reszty – radzi ekspert firmy FrancGardiner, Liliana Kiekis-Kozica.

Ciekawym rozwiązaniem jest połączenia różnych materiałów i faktur, np. dobranie gładkiej, szlachetnie purpurowej rolety do surowej, ściany ceglanej. Złamanie konwencji łączenia wprowadzi energię do wnętrza. Uruchom wyobraźnię i stwórz połączenie, dzięki któremu nawet mały pokój nabierze szlachetnego, wyrazistego charakteru.


Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Franc Gardiner