niedziela, 4 sierpnia 2013

Łazienka dla całej rodziny


Funkcjonalna i wygodna – takie cechy powinna mieć dobrze urządzona łazienka dla całej rodziny. Musi być komfortowa w użytkowaniu zarówno dla młodszych jak i starszych mieszakńców. Powinna zakładać możliwość korzystania z niej przez przynajmniej dwie osoby jednocześnie. Dzięki Sanplast SA można dobrać produkty, które ułatwią aranżację łazienki rodzinnej.

Dostępna powierzchnia bardzo często definiuje możliwości aranżacji łazienki. Jednak sporo zależy od naszych upodobań i urządzeń sanitarnych, jakie wybierzemy. Efektywnie wykorzystując przestrzeń można zmieścić wszystko, co powinno znaleźć się w pokoju kąpielowym. Warto zwrócić uwagę na kształt urządzeń. Czasami wymiary wanny lub kabiny prysznicowej nie pozwalają na zamontowanie jej w łazience, ale to nie oznacza, że trzeba z danej rzeczy rezygnować lub wybierać mniejszy rozmiar.
Czasem wystarczy, że zdecydujemy się na inny kształt. np. półokrągła, narożna kabina o tych samych wymiarach, co podobna prostokątna, zajmie zdecydowanie mniej miejsca.

Łazienka rodzinna przeznaczona jest dla wszystkich domowników. Dlatego, jej wyposażenie musi uwzględniać różne potrzeby. Sprzęty, jakie powinny się znaleźć w łazience, to wanna lub prysznic, umywalka i sedes. Jeśli lubimy zarówno długie, relaksujące kąpiele, jak i szybki orzeźwiający prysznic, warto zamontować w łazience oba urządzenia. Jeśli jednak nie pozwala nam na to metraż łazienki, czy też inne względy, a chcemy pogodzić potrzeby wszystkich domowników wtedy dobrym rozwiązaniem jest wanna z parawanem nawannowym. „Kabiny nawannowe są rozwiązaniami bardzo ciekawymi pod względem wizualnym, ale przede wszystkim są bardzo funkcjonalne. W zależności od naszych potrzeb i upodobań można wybierać spośród różnych rodzajów i serii. Oferujemy kabiny nawannowe jednoczęściowe, drzwi nawannowe wnękowe oraz parawany składane, które można dopasować do posiadanej wanny. Dużą popularnością cieszą się parawany nawannowe jednoczęściowe takie jak model KW/PRIII, lub PW1/FREE.”– podkreśla Robert Rachowski - Menadżer produktu. Ciekawym rozwiązaniem może być także montaż kabiny z głębokim brodzikiem. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane do niewielkich łazienek, a także rodzinom, które mają małe dzieci. Ażeby ułatwić dobór poszczególnych elementów kabiny, Sanplast SA oferuje kabinę narożną półokrągłą kompletowaną z głębokim brodzikiem. Kpl-KP4/TX5/165 to kompleksowe, ciekawe wzorniczo i wysokiej jakości rozwiązanie do łazienki.


W przypadku niewymiarowego pomieszczenia, gdzie np. rozmieszczenie drzwi lub okien nie pozwoli nam na zbyt dużą dowolność przy urządzaniu łazienki, na pomoc przyjdą nam firmy mające w swojej ofercie szeroką gamę produktów. Polski producent Sanplast SA oferuje nam szeroki wachlarz wanien, kabin prysznicowych, również tych dostosowanych do indywidualnych potrzeb, brodzików oraz umywalek. W ofercie tego producenta każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierać można nie tylko spośród wielu linii produktów, ale również kształtów i wymiarów urządzeń, które przypadną nam do gustu. Doskonałym rozwiązaniem do rodzinnej łazienki są m.in. wanny z linii AS. Ich klasyczny design gwarantuje nam komfortowe użytkowanie, dając poczucie swobody i odprężenia.

Przy planowaniu rodzinnej łazienki, nie można zapominać także o najmłodszych, starszych, czy też schorowanych domownikach, dla których łazienka musi być nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna. Między innymi z myślą o nich powstała Pro Safe System- czyli specjalna powierzchnia antypoślizgowa, którą można trwale aplikować na powierzchnię brodzików serii Space Line i Space Mineral. „Wiemy jak istotne jest utrzymanie łazienki w należytej czystości. Powłoka Pro Safe System jest płaska, dzięki czemu łatwo utrzymać brodzik w czystości, a kąpiel staje się jeszcze bardziej przyjemna i bezpieczna dla użytkownika.”- dodaje Robert Rachowski.

Dobrze przemyślana łazienka to jeden z podstawowych elementów decydujących o wygodzie domowników. Dlatego też warto zaplanować ją jak najlepiej. W końcu poranna oraz wieczorna toaleta to bardzo istotny punkt naszego rozkładu dnia. Funkcjonalna i wygodna łazienka wyposażona w dobrej jakości sprzęty sanitarne, będzie nam służyła przez lata, a kąpiel w doskonale dopasowanej wannie lub kabinie zapewni nam czystą przyjemność.

Źródło: AchA PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Sanplast