czwartek, 15 sierpnia 2013

Kotły kondensacyjne Ariston


Gaz ziemny to popularne i tanie paliwo. Infrastruktura gazowa rozwija się, natomiast plany naszego kraju powiązane z tym źródłem energii są optymistyczne. W związku z powyższymi, można założyć, że przed kotłami gazowymi jest świetlana przyszłość.

Ariston słynący z nowoczesnych technologii, w szerokiej gamie swoich produktów posiada wszystkie najbardziej ekologiczne, ekonomiczne i energooszczędne rozwiązania na rynku. Potwierdzają to liczne patenty zarejestrowane przez Ariston. Ciepło uzyskiwane w czasie spalania gazu zwane jest ciepłem „jawnym”. Oprócz niego jest też ciepło „utajone”, które w standardowych kotłach (zwanych też konwencjonalnymi) jest tracone i jako para wodna wraz ze spalinami odprowadzane do komina. W kotłach kondensacyjnych ciepło „utajone” jest odzyskiwane w procesie schładzania pary wodnej ze spalin. Dlatego główną różnicą między urządzeniami tradycyjnymi i kondensacyjnymi jest wynik ich działania - w kotłach kondensacyjnych wykorzystywane jest dodatkowo ciepło „utajone” powstałe wskutek schłodzenia spalin z jednoczesnym skropleniem pary wodnej, natoamist w kotłach tradycyjnych ciepło te tracone jest bezpowrotnie.

Gazowe, jednofunkcyjne kondensacyjne kotły GENUS PREMIUM EVO HP o mocy 45, 65, 85, 100, 115 oraz 150kW to nowości, które wchodzą na nasz rynek. Urządzenia te wyposażono w energooszczędne rozwiązania techniczne, które poprawiają wygodę obsługi oraz pozwalają na oszczędności podczas ich użytkowania. Kocioł GENUS PREMIUM EVO HP posiada wentylator modułowy, który sam się adaptuje, pompę obiegową o sporej wydajności oraz wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej. Urządzenie firmy Ariston zaprojektowano tak, że może działać w systemie kaskadowym, obsługiwać kilka stref grzewczych oraz pracować z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Dla prostej i komfortowej obsługi zamontowano w nim również wielofunkcyjny wyświetlacz LCD oraz zintegrowane złącze BUS, a dzięki protokołowi BUS BRIDGENET można je w zintegrować z systemami solarnymi. Kocioł ma ponadto wbudowane zewnętrze złącze analizy spalin i czujnik ciśnienia minimalnego. Urządzenie wyposażono także w funkcję zapobiegającą zamrożeniu i blokadzie pompy oraz odpowietrzania kotła. Sprawność kotła GENUS PREMIUM EVO HP przy znam. mocy ciepl. (30/40°C) wynosi od 107,2 do ponad 109 procent! Dzięki nim oszczędność energii może wynosić nawet 35 procent.


Źródło: AchA PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Ariston