piątek, 2 sierpnia 2013

Elewacja z drewna cedrowego


Elewacje z drewna są bardzo popularne w w projektach nowoczesnych domów. Klienci, szukając innowacyjnych wykończeń, pragną zachować element tradycji. Drewno cedrowe na elewacji spełnia te wymogi, zapewniając bardzo dobre parametry użytkowe.

Wybierając materiał na elewację należy zapoznać się z jego charakterystyką. Decydując się na drewno, mamy do wyboru kilka gatunków, w tym nie występujące w Polsce. Przykładem jest cedr czerwony, który jest jednym z bardziej wytrzymałych, odpornych na szkodniki i grzyby gatunków drewna.

To szlachetne drewno pochodzi z Kanady i odznacza się wyjątkową lekkością i niską podatnością na absorpcję wilgoci. Nie zawiera też żywic i substancji oleistych, co pozwala na użycie szerokiej gamy środków wykańczających. - Cedr jest również znakomitym izolatorem – latem będzie skutecznie chronił przed nadmiernym nagrzaniem budynku, a zimą nie pozwoli nam zmarznąć – wyjaśnia ekspert firmy Kopp, Paweł Goryl - Nieciuński. Dzięki zdolności tłumienia wibracji i pochłaniania dźwięków, idealnie sprawdzi się jako bariera dźwiękoszczelna. Właściwość ta wykorzystywana jest czasem podczas budowy sal koncertowych.

Inspirowane przez naturę, obecne wzornictwo stawia na mieszanki surowców. Drewno w połączeniu ze szkłem lub metalem? Właśnie takie są najmodniejsze tendencje. Rzadko zdarza się, by cała powierzchnia była pokryta jednolicie. Rozwiązania te pięknie prezentują się zarówno w przypadku domów mieszkalnych, jak i budynków użyteczności publicznej.

Dzięki lekkości i łatwej obróbce, sam montaż elewacji cedrowej można wykonać szybko i bezproblemowo. Potem można cieszyć się pięknem elewacji, która dzięki swoim parametrom sprawdzać się będzie przez długi czas.


Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Kopp