środa, 3 lipca 2013

Wnętrze latem - aranżacja


Co jest dobre zimą, nie zawsze sprawdza się w lecie. Barwy, które cieszą oczy w czasie mroźnych dni, latem często wydają się ciężkie oraz męczące. W upalne dni myslimy o przewiewnym stroju i lekkiej aranżacji. W artykule podpowiemy jak przy pomocy małych zmian nadać wnętrzu lekkości oraz cieszyć się pełnią lata.

Letnie dni zachęcają do beztroski. Są długie i słoneczne. Pozwalają zrelkasować się po szarych miesiącach jesiennych i zimowych. Ciężkie okrycia wierzchnie wiszą w szafach, a my z radością ubieramy lekkie, jasne ubrania. Nasze wnętrza też przechodzą zmianę – rezygnujemy z ciężkich i grubych materiałów i w poszukiwaniu żywych barw i zwiewnych tkanin. Jak łatwo i niedrogo dodać wnętrzom letniej zwiewności? Zacznijmy od okien.

Więcej światła
To właśnie promieni słonecznych brakuje nam najbardziej jesienią i zimą, dlatego kluczowym elementem, na którym powinniśmy się skupić są okna. Wpuśćmy do pomieszczeń jak najwięcej światła. – Białe, transparentne rolety z delikatnymi, ażurowymi nadrukami odciążają okna i rozświetlają wnętrze. Odrobina błękitu we wzorze odświeży aranżację, róż ożywi ją i rozweseli. Niebieska paleta idealnie pasuje do np. do modnej w sezonie i bardzo eleganckiej szarości, a czerwienie komponują się z ciepłymi odcieniami, przełamując beże i brązy – o letnich aranżacjach opowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

Odświeżająca biel
Biały to jeden z bardziej wakacyjnych kolorów – widać to znakomicie w letniej garderobie. Chętnie ubieramy białą odzież, ponieważ w odróżnieniu od ciemnej odbija światło. Taką zasadę można wprowadzić do wnętrz – białe ściany, jasne rolety i inne elementy "schłodzą" atmosferę i nadadzą lekkości aranżacji, a światło nie będzie pochłonięte przez ciemne kolory i zostanie rozproszone po wnętrzu.

Warto nadać beztroską atmosferę wnętrzu – jasna aranżacja salonu, urozmaicona świeżymi kwiatami w szklanych wazonach oraz misy ze świeżymi owocami pozwolą cieszyć się urokami lata przez cały sezon, nawet gdy nasz urlop trwa tylko dwa tygodnie.

Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Franc Gardiner