poniedziałek, 1 lipca 2013

Wirchomski. Z szacunkiem do drewna

Manufaktura Wirchomski to miejsce wyjątkowe dla miłośników drewna. Tutaj powstają prawdziwe arcydzieła sztuki rzemieślniczej, w tym niepowtarzalne meble, drzwi czy gabinety.

Założycielem firmy Wirchomski jest Krzysztof Wirchomski, pochodzący z gór pasjonat sztuki rzemieślniczej. Inspiracją do założenia marki były dla niego tradycje rodzinne oraz zamiłowanie do drewna, jako materiału o wielkim potencjale dekoracyjnym oraz artystycznym. Tak zrodziła się marka, która od ponad dwudziestu lat jest synonimem kunsztu meblarskiego.

Firma Wirchomski wykonuje wszechstronne prace z drewna na zamwienie, w tym meble, drzwi, zabudowy kuchenne, itp. Wyroby z manufaktury Wirchomski odznaczają się niezwykłą dbałością o szczegół i bardzo wysoką jakością wykonania. Powstają one zwykle z najlepszego drewna importowanego z Niemiec i USA. W pracowni K. Wirchomskiego każde zamówienie poprzedzone jest konsultacjami z projektantem firmy. Kolejno powstaje prototyp mebla lub przedmiotu, którego produkcja nadzorowana jest przez wykwalifikowanych rzemieślników. Mimo, ze firma Wirchomski dysponuje najnowocześniejszymi narzędziami do obróbki drewna (sterowanymi numerycznie) to ponad 90 proc. prac wykonywanych jest ręcznie, zgodnie z tradycyjną sztuką stolarską. Dzięki temu zamiast produktu masowego klient otrzymuje wyrób drewniany o wyjątkowej wartości artystycznej i użytkowej.

W manufakturze Wirchomskiego powstają meble oraz przedmioty drewniane w różnorodnej stylistyce z praktycznie dowolnego gatunku drewna. - Pracujemy na kilkunastu gatunkach drewna, w ofercie mamy ponad 20 jego kolorów i różne stopnie wykończenia - podkreśla właściciel. Dodatkowo, pracownia na życzenie klienta łączy w projektach drewno z innymi materiałami (np. stalą nierdzewną lub szkłem). Marka Wirchomski może pochwalić się realizacjami w kraju, a także Niemczech, Szwajcarii czy USA.

O jakości prac z manufaktury Wirchomski przekonać się można w warszawskim showroomie przy ul. Merliniego. Na blisko 300 m kw. znajduje się ekspozycja mebli, drzwi, różne modele zabudowy kuchennej oraz wiele innych przedmiotów dekoracyjnych z drewna.

Więcej informacji na temat marki Wirchomski znaleźć można na stronie internetowej www.wirchomski.pl


Źródło: Wichromski
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Wichromski