poniedziałek, 8 lipca 2013

UZIN MK 150 – klej nowej generacji do parkietów wielowarstwowych


UZIN, producent preparatów do montażu i pielęgnacji podłóg, rozszerzył ofertę o kolejny innowacyjny produkt. W asortymencie firmy znalazł się jednoskładnikowy klej do parkietów wielowarstwowych - UZIN MK 150. Preparat ten pozwala na szybkie układanie parkietu wielowarstwowego.

Parkiety wielowarstwowe zdobywają popularność w naszym kraju. Łączą zalety naturalnego drewna ze znakomitymi parametrami technicznymi. Deski warstwowe posiadają piękno litego drewna, ale są przy okazji bardziej odporne na odkształcenia, tańsze i łatwiejsze w montażu. Podłogi takie układa się na dwa sposoby – „na pływająco” lub na stałe przykleja się do podłoża. Druga metoda pozwala na osiągnięcie stabilności parkietu oraz redukuje ryzyko pojawienia się szczelin między panelami. Polecana jest tam, gdzie ważna jest cicha, „niestukająca” podłoga. Instalacja parkietu warstwowego „na stałe” wymaga użycia specjalistycznego kleju, który odpowiednio zwiąże, zachowując twardo-elastyczną spoinę klejową. Powyższe parametry spełnia nowy klej w ofercie firmy UZIN - MK 150. Jest to innowacyjny jednoskładnikowy klej dedykowany do parkietów wielowarstwowych, opracowany na bazie poliuretanu i modyfikowany związkami silanu.

- Nasz najnowszy produkt, UZIN MK 150, został stworzony na bazie bardzo popularnego, uniwersalnego kleju UZIN MK 200. Jest to jego bardziej ekonomiczna wersja przeznaczona do parkietów wielowarstwowych – wyjaśnia Dariusz Turski, specjalista z firmy UZIN. – Klej UZIN MK 150 posiada jednorodną spoinę oraz parametry wytrzymałościowe pozwalające na bezproblemowe użytkowanie podłóg gotowych. Produkt jest bardzo wygodny w aplikacji, a zabrudzenia łatwo usunąć z polakierowanej powierzchni. W porównaniu do UZIN MK 200 klej ten posiada krótszy czas otwarty. Ta cecha w przypadku dużych elementów warstwowych jest zaletą.

UZIN MK 150 dobrze się rozprowadza i szybko uzyskuje przyczepność początkową. Pozostałości kleju dają się łatwo usunąć, co jest podstawą szybkiego i czystego układania parkietu wielowarstwowego.

Zastosowanie UZIN MK 150:
- jastrychy cementowe,
- jastrychy anhydrytowe,
- przykręcone wióry V 100 lub OSB,
- masy szpachlowe pod parkiety wielowarstwowe,
- ogrzewanie podłogowe

Źródło: Blue Ocean
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Uzin Polska