poniedziałek, 15 lipca 2013

System szczotek do czyszczenia paneli słonecznych iSolar Kärcher

Czyszczenie paneli słonecznych iSolar Karcher
Osiadające zanieczyszczenia mogą zmniejszyć wydajność energetyczną paneli słonecznych nawet o 20 procent. Dlatego też Kärcher wprowadził na rynek nowy produkt - specjalny system szczotek iSolar.

Jest to nowe akcesorium do urządzenia wysokociśnieniowego, które służy do gruntownego oczyszczania paneli słonecznych. System składa się z dwóch obrotowych szczotek i teleskopowej lancy. Zestaw szczotek jest w stanie oczyścić nawet do 1500m2 powierzchni. Szczotki wykonane są ze specjalnego włosia nylonowego i rotują w przeciwnych kierunkach. Zamocowane są na teleskopowej lancy z możliwością wydłużania do 14m. Lanca wykonana jest z kompozytu węglowego dzięki czemu jest lekka oraz stabilna. Przepływ wody może być regulowany przy pomocy zaworu kulowego na lancy. Wszystkie elementy łączące są wykonane z odpornych na korozję metali.

Uzupełnieniem szczotki jest środek RM 99 do paneli słonecznych. Środek wysycha nie pozostawiając smug ani wapiennego osadu dzięki substancjom zmiękczającym wodę. RM 99 jest środkiem biodegradowalnym, bezpiecznym dla środowiska.

iSolar może być wykorzystywany z każdym profesjonalnym urządzeniem ciśnieniowym, charakteryzującym się wydatkiem wody na poziomie min. 700L /h

Więcej na stronie: www.karcher.pl

Źródło: Kärcher
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Kärcher