niedziela, 7 lipca 2013

Siedem Tytułów Budowlana Marka Roku 2013 dla MAPEI


Według wykonawców kleje oraz fugi marki MAPEI są wciąż najlepsze. Pokazują to wyniki rankingu Budowlana Marka Roku, nadzorowanego przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.. Szósta z kolei wygrana w dwóch najważniejszych dla firmy kategoriach produktowych zaowocowała tytułem Złotego Championa 2013.

Co sprawia, że na bardzo konkurencyjnym rynku kleje oraz fugi firmy MAPEI są co roku wybierane przez wykonawców jako numer jeden? Podstawa to skrupulatne przestrzeganie norm jakościowych. Wchodząc na polski rynek firma MAPEI była jednym z prekursorów wdrażania w produkcji norm europejskich, wówczas jeszcze nieobowiązkowych. Właściwości techniczne wyrobów nie mogły być poniżej wartości wskazanych w dokumentach technicznych oraz oznaczeniach typu i klasy. Co istotne niejednokrotnie je przewyższały. Fachowcy to docenili, będąc od lat najsurowszymi recenzentami rynkowych poczynań firmy. Obok najwyższych parametrów technicznych produktom towarzyszy równie wysoki nacisk na parametry użytkowe, tj. łatwość stosowania produktów MAPEI na budowach.

Obecna, szeroka oferta klejów do płytek MAPEI to wynik podążania za wymaganiami odbiorców. Do początkowego wachlarza zapraw klejących o szerokim spektrum zastosowań dołączyły serie klejów przeznaczonych do montażu poszczególnych okładzin, aby łatwiej dokonać wyboru. Gdy wśród płytek popularne stały się duże rozmiary – MAPEI zaoferowało kleje odkształcalne, w tym nowoczesny KERAFLEX EXTRA S1. Niektóre technologie stały się rynkowym standardem. Od lat hitem sprzedaży są kleje elastyczne ADESILEX P9 (zwycięski produkt plebiscytu portalu www.chemiabudowlana.info na KLEJ ROKU 2012).

Fugi - najbardziej znana rodzina produktów MAPEI - od samego początku cechowały się oryginalną kolorystyką. Obecnie szeroki wachlarz możliwych do uzyskania efektów dekoracyjnych to priorytet. Ponadto liczą się walory użytkowe. Najbardziej uniwersalna i popularna fuga cementowa MAPEI - ULTRACOLOR PLUS – odznacza się odpornością na rozwój grzybów i pleśni, a także niską nasiąkliwością, dzięki czemu idealnie zdaje egzamin w strefach mokrych. Inne walory techniczne tej zaprawy pozwalają z powodzenim stosować ją na zewnątrz m.in. na tarasach i elewacjach, a także przy ogrzewaniu podłogowym. Zapotrzebowanie na fugi łatwe w utrzymaniu w czystości spowodowało przeniesienie z użytku przemysłowego na rynek mieszkaniowy fug epoksydowych. Linia KERAPOXY obejmuje wiele zapraw – w tym dekoracyjną (również z efektem brokatu) KERAPOXY DESIGN oraz wybitnie łatwą w aplikacji KERAPOXY CQ. Każda z nich znakomicie nadaje się do fugowania mozaiki szklanej oraz do używania w miejscach narażonych na mocne zabrudzenia, gdzie liczą się także aspekty estetyczne.

Zadowolenie profesjonalnych wykonawców z wyrobów MAPEI przekłada się na zadowolenie ostatecznych użytkowników. Korzystając z polecanych przez fachowców wysokiej jakości rozwiązań budowlanych mogą oni długo cieszyć się swoimi inwestycjami, bez konieczności przeprowadzania kłopotliwych remontów. Tegoroczny ranking budowlanych marek roku przyniósł dla MAPEI siedem tytułów. By wyłonić laureatów firma ASM przeprowadziła łącznie blisko 1,8tys. wywiadów z wykonawcami.

W poszczególnych kategoriach asortymentowych wykonawcy odpowiadali na pytania o 1/ markę o najwyższej jakości, 2/ markę o najlepszej relacji ceny do jakości, 3/ markę, którą stosują najczęściej. Za każdym razem respondenci mogli podać tylko jedną markę, a tytuł Budowlanej Marki Roku 2013 zdobywała ta o najwyższej ocenie ważonej z wyżej podanych kryteriów. Oto lista wyróżnień MAPEI:
Złoty Champion Roku 2013 w kategorii „Kleje do płytek”
Złoty Champion Roku 2013 w kategorii „Fugi”
Złota Budowlana Marka Roku 2013 w kategorii „Kleje do płytek”
Złota Budowlana Marka Roku 2013 w kategorii „Fugi”
Brązowa Budowlana Marka Roku 2013 w kategorii „Masy uszczelniające – Silikony”
Srebrna Budowlana Marka Roku 2013 w kategorii „Marka przyjazna fachowcom”
Srebrna Budowlana Marka Roku 2013 w klasyfikacji generalnej.

Źródło: Mapei
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): BMR