poniedziałek, 8 lipca 2013

Shabby chic – ostatni ‘szyk’ mody


W dobie nowoczesnych technologii coraz częściej tęsknimy za starymi czasami. Potrzeba posiadania przedmiotów z duszą zrodziła styl shabby chic, który łączy melancholijny urok finezyjnie wyciętych mebli i delikatnie zblakłych wzorów przetartej farby. Poniżej informacje, jak stworzyć szykowaną aranżację, ze smakiem łącząc stare i nowe.

Królestwo drewna, bieli i bibelotów
Wielbicieli stylu retro i vintage oraz osób, które lubią subtelne wnętrza utrzymane w romantycznej, lekko secesyjnej stylistyce z pewnością uwiedzie modny trend w aranżacji wnętrz shabby chic. Można go zrozumieć jako postarzaną elegancję. W tej metodzie dekorowania wnętrz dominują meble stylizowane na stare, a także dodatki drewniane. Farba na nich jest wytarta i wyblakła. Dominującymi kolorami są biały i bladoróżowy – w tej tonacji utrzymane są także dekoracje: figurki, pojemniczki, pudełka, wiklinowe koszyki i tabliczki z czcionką retro.

Szyk na miarę
To co udało się osiągnąć przy pomocą mebli i dodatków trzeba wzbogacić właściwym wykończeniem wnętrz. Białe lub pastelowe ściany będą stanowić subtelne tło, a podłoga z drewna (również w wersji postarzanej) nada odpowiednie ramy dla wystroju. Żeby nie popsuć całego efektu warto zadbać o dobrą aranżację okna. – W przecierany trend idealnie wpiszą się rolety z nadrukiem w różyczki. Drukowane na jasnym tle motywy kwiatowe o łagodnych, pastelowych odcieniach dodają uroku wnętrzom stylizowanym na shabby chic, jednocześnie wzór nie jest na tyle wyrazisty, aby przytłaczał inne dodatki – o nowych wzorach rolet opowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

Kwiaty, wszędzie kwiaty
Kwiaty w wazonikach i koszach, na pojemnikach, pudełkach i tekstyliach. Kolekcję Shabby chic Lotari dopełniają poduszki z nadrukiem w różyczki, które stwarzają wrażenie miękkości i przytulności nie tylko w sypialni. Ciekawy efekt uzyska się, umieszczając je na krześle w jadalni lub na fotelu w salonie.

Shabby chic to wyraz zmęczenia krzykliwą nowoczesnością i przestylizowanym wzornictwem. Delikatny urok delikatnie postarzanych wnętrz pozwoli uzyskać miejsce, w którym czas zwalnia, w którym na nowo można cieszyć się chwilą.

Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Franc Gardiner