czwartek, 18 lipca 2013

Pompy zanurzeniowe Kärcher – w sytuacjach awaryjnych i na co dzień


Rynek oferuje szeroki wybór pomp do różnych zastosowań: nawadniania ogrodów, zaopatrywania budynków w wodę, wypompowywania nadmiaru ilości wody. W przypadkach wymagających przepompowywania sporych ilości wody, przy użyciu długiego węża, można wykorzystać pompę zanurzeniową do wody czystej lub brudnej.

W okresie letnim, każdy właściciel domu ma dużo pracy w ogrodzie. Jeśli na skutek ulewnych deszczów zostanie zalana piwnica lub garaż, nieodzowne będzie wykorzystanie pompy zanurzeniowej. Również przy pracach w ogrodzie podczas czyszczenia lub opróżniania wody z basenu, sadzawki czy też oczka wodnego, pompy zanurzeniowe do brudnej wody są niezastąpionym pomocnikiem w usuwaniu szkód.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli pomp zanurzeniowych do wody brudnej o zróżnicowanym poziomie wydatku tłoczenia np. od 5000 nawet do 18000 l/h. Urządzenia mogą przepompowywać wodę zawierającą zanieczyszczenia o średnicy nawet do 30mm. Aby utrzymać urządzenia w dobrym stanie, i zabezpieczyć przed zablokowaniem wirnika przez obecne w wodzie zanieczyszczenia np. gałązki czy liście, pompy zazwyczaj wyposażone są w stalowe filtry. Pompy wyłączają się dzięki pływakom lub elektronicznym czujnikom, co powoduje, że nie wymagają nadzoru w czasie pracy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, urządzenia ogrodowe do brudnej wody są znakomicie skonstruowane do wszystkich prac wokół domu.

SDP 14000 Level Sensor oraz SDP 18000 Level Sensor to największe i najlepiej wyposażone modele pomp do brudnej wody w ofercie marki Kärcher. W ciągu godziny mogą przepompować nawet 18000 L wody. Jako jedyne dysponują elektronicznymi czujnikami, które pozwalają zdefiniować poziom wody, przy którym urządzenia automatycznie włączają się lub wyłączają. Dodatkowo model SDP 18000 wyposażony jest w filtr stalowy, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia. Pompy o mniejszej mocy silnika (SDP 5000, SDP 7000, SDP 9500) wyposażone są w pływaki, dzięki którym pompy wyłączają się samodzielnie przy dowolnie zdefiniowanym lub minimalnym poziomie. Urządzenia dzięki uchwytom relingowym łatwo przemieszczać.

Więcej informacji na stronie: www.karcher.pl


Źródło: Kärcher
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Kärcher