Reklama

środa, 17 lipca 2013

Podróż za jeden uśmiech


Lato to znakomity okres, by tchnąć trochę świeżości do pokoju malucha. Przekonajmy się jak sprawić, by niewielkie zmiany aranżacyjne zadowoliły ciekawskie oczy dziecka i nie pozwoliły na nudę w czasie letnich dni w mieście.

Wybierając akcesoria do pokoju dziecka, należy kierować się szczególnie względami praktycznymi – najważniejsze są jakość oraz bezpieczeństwo. Nie można zapomnieć także o aspektach estetycznych. Przestrzeń kilkulatka ma być jego ostoją – miejscem zabawy, relaksu. Istotne jest, aby w czasie wakacji w domu, pomieszczenie naszej pociechy było miejscem inspirującym, w którym dobrze się czuje i lubi przebywać.

Wnętrze pełne radości
- Dziecięcy pokój powinien być utrzymany w pogodnym klimacie i stonowanych kolorach przełamanych wesołym motywem – doradza ekspert firmy Franc Gardiner, Liliana Kiekis-Kozica. Dobrą praktyką jest stosowanie barwnych akcesoriów, np. rolet z nadrukiem motywu z ulubionej bajki. Taki element sprawdzi się zarówno w roli bariery ochronnej przeciw promienieniem słońca (szczególnie przy oknach usytuowanych od wschodu), podziała też pobudzająco na wyobraźnię. Aranżację można wykorzystać również w czasie wspólnej zabawy. Zachęcając dziecko do stworzenia historii pełnej przygód sprawimy, że przeniesie się ono w podróż do świata wyobraźni, a na jego twarzy na długo zagości radość.


Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Franc Gardiner