środa, 17 lipca 2013

Podróż za jeden uśmiech


Lato to znakomity okres, by tchnąć trochę świeżości do pokoju malucha. Przekonajmy się jak sprawić, by niewielkie zmiany aranżacyjne zadowoliły ciekawskie oczy dziecka i nie pozwoliły na nudę w czasie letnich dni w mieście.

Wybierając akcesoria do pokoju dziecka, należy kierować się szczególnie względami praktycznymi – najważniejsze są jakość oraz bezpieczeństwo. Nie można zapomnieć także o aspektach estetycznych. Przestrzeń kilkulatka ma być jego ostoją – miejscem zabawy, relaksu. Istotne jest, aby w czasie wakacji w domu, pomieszczenie naszej pociechy było miejscem inspirującym, w którym dobrze się czuje i lubi przebywać.

Wnętrze pełne radości
- Dziecięcy pokój powinien być utrzymany w pogodnym klimacie i stonowanych kolorach przełamanych wesołym motywem – doradza ekspert firmy Franc Gardiner, Liliana Kiekis-Kozica. Dobrą praktyką jest stosowanie barwnych akcesoriów, np. rolet z nadrukiem motywu z ulubionej bajki. Taki element sprawdzi się zarówno w roli bariery ochronnej przeciw promienieniem słońca (szczególnie przy oknach usytuowanych od wschodu), podziała też pobudzająco na wyobraźnię. Aranżację można wykorzystać również w czasie wspólnej zabawy. Zachęcając dziecko do stworzenia historii pełnej przygód sprawimy, że przeniesie się ono w podróż do świata wyobraźni, a na jego twarzy na długo zagości radość.


Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Franc Gardiner