czwartek, 11 lipca 2013

Nowy format cegieł klinkierowych na polskim rynku


Wienerberger, z obecnie najszerszą w kraju gamą produktów do budowy domu ceramicznego, od lipca b.r. wprowadził na rynek nowy format cegieł klinkierowych. Linia Long John jest zalecana zwłaszcza na elewacje nowoczesnych budynków, którym kształt cegieł nadaje oryginalnego stylu. Ponadto oferta klasycznych, ręcznie formowanych cegieł Siesta została pozszerzona o nowe barwy: szaro–grafitową Fronterę oraz szary Agadir.

Trwałość barw oraz odporność na warunki atmosferyczne, zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne sprawia, że elewacja z klinkieru jest ozdobą, która chroni elewację przez długie lata. W kraju coraz częściej docenia się to rozwiązanie i wybiera cegły Terca do wykończenia budynku z zewnątrz. Szeroka paleta kolorów, faktur i kształtów pozwala dopasować elewację do otoczenia, jak i gustów inwestorów. Wienerberger we współpracy z architektami i na podstawie obserwacji rynku, nieustannie rozwija swoją ofertę, by reagować na nowe trendy i coraz bardziej wyszukane oczekiwania klientów.

Seria Long John to nowy format cegły, która jest długa i płaska. Jej wymiary to 50x10 przy wysokości zaledwie 3,8-4,0cm. Cegła Long John przypomina bardziej wąską belkę niż tradycyjny prostokąt. Do wyboru są cztery kolory: żółty, szary, czerwony oraz czarny. Dodatkowo, cegły mają ładną i nietypową powierzchnię licową. Nie są odciskane czy formowane za pomocą prasy, ale poddawane strumieniowi wody, co sprawia, że ich faktura jest szorstka i nieregularna. Linia Long John została opracowana z myślą o prostej, nowoczesnej architekturze, w której estetykę budują detale utrzymane w duchu minimalistycznym.

Podążając za trendami w architekturze, Wienerberger poszerzył również gamę kolorów kolekcji Siesta. Nowe cegły - Frontera i Agadir oferowane są w dwóch odcieniach szarości i mają wymiary 215x102x65mm. Szara lub grafitowo-szara elewacja z ręcznie formowanych cegieł, pasuje szczególnie do modernistycznych obiektów, z dużymi przeszkleniami i niskospadowym lub płaskim dachem.

Nowe barwy i rozmiary cegieł klinkierowych pojawią się w maju. Obecna podstawowa oferta cegieł Terca w Polsce obejmuje 38 referencji o różnych kolorach i fakturach. Możliwości wyboru są praktycznie nieograniczone – pełna oferta firmy Wienerberger to ponad 200 wzorów cegieł, dostępnych także na specjalne zamówienia klientów bądź architektów.


Źródło: Ciszewski MSL
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Wienerberger