wtorek, 2 lipca 2013

Nowa strategia, nowe Bydgoskie Meble


W dniu 1.07 marki Bydgoskie Meble i HF Helvetia Furniture połączyły siły pod jednym, wspólnym brandem: Bydgoskie Meble.

Siła w tradycji
Wspólna komunikacja sprzedażowa dwóch marek to głównie odpowiedź na oczekiwania konsumentów, którzy nieraz podkreślają, że cenią sobie jakość i wartość jaką reprezentują Bydgoskie Meble, marka z tradycją sięgającą 1884 roku. Stąd decyzja o poszerzeniu dotychczasowej oferty mebli skrzyniowych i uzupełnienie jej o meble tapicerowane. Nowa identyfikacja marek z tym samymi, solidnymi i sprawdzonymi produktami, ma przynieść korzyści zarówno w odbiorze wizerunkowym mebli, jak i w efektach sprzedaży.

Siła w zmianie
Szersza, uzupełniająca się oferta, wzbogacona cross-referencjami, które pomogą kupującym zaaranżować kompletne wnętrze. Jedna marka konsumencka, o szerokim asortymencie mebli do domu, pozwoli konsumentom komfortowo podejmować decyzje zakupowe. Od lipca w salonach meblowych pojawią się dwa katalogi: jeden z meblami skrzyniowymi, drugi zaś z tapicerowanymi w nowej szacie graficznej, podyktowanej nową identyfikacją wizualną marki Bydgoskie Meble. W katalogach znajdą się wskazówki, które kolekcje mebli tapicerowanych i skrzyniowych najlepiej się uzupełniają.

Wspólny wizerunek odnaleźć można także na nowej, zoptymalizowanej pod kątem funkcjonalności stronie internetowej www.bydgoskiemeble.pl. Jest ona zaprojektowana tak, aby w wygodny i intuicyjny sposób zaprezentować kolekcje i pomóc dopasować do nich wybrane elementy z najnowszej oferty Bydgoskich Mebli.

Siła we współpracy
HF Helvetia Furniture po 1 lipca zmieni logotyp na swoich produktach, jednak nie zmieni się nic w systemie organizacji produkcji. Co więcej, w salonach meblowych będzie można obejrzeć sofy, narożniki i fotele w pełnych propozycjach aranżacyjnych, wśród mebli do salonu, jadalni, sypialni, gabinetu czy przedpokoju. Dzięki wspólnym powierzchniom ekspozycyjnym - marki Bydgoskie Meble – w jednym miejscu będzie można uzyskać pełną wiedzę w zakresie zaprojektowania swojej domowej przestrzeni.

Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Bydgoskie Meble