piątek, 12 lipca 2013

Merano - kostka nostalgiczna


Postarzane kostki Merano to nowy produkt z serii Libet Decco. Linia składa się z siedmiu prostokątów o różnej wielkości i wspólnym boku. Pozwala to towrzyć dowolne aranżacje i układy odwzorowujące zabytkowe nawierzchnie w kolorach beżu i torfowego brązu.

Nostalgia za dawnymi czasami sprawia, że sentymentem darzymy przedmioty nawiązujace do tego, co minęło. Powrót do przeszłości manifestuje się np. w sztuce urządzania ogrodów, gdzie architekci nawiązują symboliką do minionych epok.

- Ogród urządzony w stylu vintage udanie łączy w sobie fragmenty przeszłości, dla których znalazło się miejsce w teraźniejszości. Poddawane zabiegowi postarzania szlachetne kostki Merano doskonale wpisują się w ten styl z powodzeniem podkreślając romantyczny charakter ogrodu. Naturalny piaskowo-beżowy lub torfowy kolor w bezpretensjonalny sposób wtapia się i dopełnia aranżację w dawnym stylu – mówi arch. krajobrazu Małgorzata Gral, projektantka aranżacji nawierzchni w firmie Libet.

- Warto pamiętać, że kostki Merano, chociaż są fabrycznie postarzane, to elementy nawierzchniowe zostały wyprodukowane przy użyciu nowoczesnych technologii. Dzięki temu są one bardzo wytrzymałe i funkcjonalne. Unikalny system uszczelniania kostek od wewnątrz (ALS), zabezpiecza nawierzchnię przed odbarwieniami i plamami – dodaje.

Kostki Merano idealnie pasują do skalniaków, tarasów opływających zielenią, parków przy zabytkowych lub tradycyjnych,posesjach dworkowych. Merano to siedem typów prostokątów, różniących się rozmiarami. System dostępny jest w dwóch naturalnych barwach: jaśniejszej piaskowo-beżowej oraz ciemniejszej torfowo brązowej. Dwie tonacje można połączyć w jednej aranżacji.

Specyfikacja Merano (Libet Decco Antico):
Grubość: 6cm
Orientacyjna cena: 86,10zł/mkw brutto

Źródło:PRoteina PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Libet