wtorek, 9 lipca 2013

Kuchnia dobrze ułożona


Spędzając urlop w domu możemy zrelaksować się, jak w czasie zorganizowanych wczasów. Korzystając z okazji możemy zmodernizować lub delikatnie odświeżyć naszą kuchnię. w czasie trwających do połowy sierpnia nieodpłatnych konsultacji w IKEA Kraków, fachowcy od projektowania, urządzania i montażu kuchni pomogą zaplanować remont.

Nawet niewielką, standardową kuchnię o powierzchni ok. 7 – 8m2, można tak zaadaptować, że będzie wydawać sie bardziej przestronna. Kuchnia jest miejscem, gdzie spędza się sporo czasu. W niej rozpoczyna się i kończy dzień. - Warto więc zadbać, by było to wnętrze wygodne i funkcjonalne, w którym wszystko jest dobrze poukładane, a całość wygląda estetycznie – mówi Katarzyna Kosiba – Seweryn, kierownik projektowania wnętrz z IKEA Kraków. - Większość nowopowstających mieszkań ma nie tylko małą kuchnię, ale dodatkowo otwartą na salon. Brak tu miejsca na niepotrzebne sprzęty, tym bardziej na pozostawione w chaosie i nieporządku różne akcesoria kuchenne – dodaje.

Ułóż się dobrze w kuchni
Jeśli rozważamy odświeżenie lub remont kuchni, warto zaplanować, by każda z szafek spełniała pewną funkcję i pomagała w kolejnych fazach przygotowywania posiłku. Osobna na spiżarkę i przechowywanie produktów, inna na naczynia do posiłków ciepłych i zimnych.

Nie bój się szufladkowania
Zaczynając od drobiazgów, na ogólnym wrażeniu kończąc - każda kuchnia, jeśli zostanie odpowiednio zaprojektowana, może być funkcjonalna oraz efektowna. Wystarczy zadbać o rożne systemy pomocne w przechowywaniu akcesoriów. W szafkach na górze i na dole można zainstalować karuzele, ułatwiające odszukanie garnka ukrytego nawet w najdalszym zakamarku. Świetnie sprawdzają się wysuwane kosze lub druciane półki – widać, co dokładnie w nich trzymamy. Szuflady można wyłożyć matą ochronną i wyposażyc w modułowe wkłady (podziałki) – np. z serii IKEA RATIONELL, segregujące sztućce i inne akcesoria. Talerze staną w szeregu, gdy zorganizujemy je właściwym uchwytem, a pokrywki włożymy do przegródek.

Na chochlę można mieć haka
Zresztą - nie tylko na chochlę, ale i na całą resztę. Trzy typy relingów, zamontowane na ścianach, pomogą zagospodarować przestrzeń, a przy okazji uporządkują drobiazgi, takie jak chochle, trzepaczki, łyżki czy durszlaki. Noże mogą zawisnąć na magnetycznej listwie zamontowanej do ściany.

Na odpady nie ma rady?
Jest! Wystarczy zamontować system sortowania odpadów. To dobry sposób, by segregacja stała się nawykiem. Kosze z serii IKEA RATIONELL dopasowane są wielkością do szafek o szerokości 40, 60 lub 80cm. Można umieścić je pod zlewem na wysuwanej tacy. Łatwo je wyjąć i przenieść w inne miejsce, a pokrywki zapobiegną wydostawaniu się zapachów.

Lato - najlepsza pora na remont
Do 18 sierpnia w krakowskiej IKEA doradzają profesjonalni konsultanci i specjaliści z zakresu planowania i urządzania kuchni. - Zakup mebli kuchennych bywa stresujący i bardzo absorbujący: musimy zaplanować, gdzie postawimy szafki czy AGD, zaaranżować praktycznie całą przestrzeń - mówi Robert Kowalski, kierownik działu kuchnie w IKEA Kraków. - Dlatego w ramach naszej letniej akcji „Kuchnie” przygotowaliśmy dla Klientów coś specjalnego: indywidualne bezpłatne konsultacje związane z projektowaniem i montażem kuchni – dodaje.

Na półtoragodzinne spotkania z ekspertem można zapisywać się od poniedziałku do piątku poprzez formularz dostępny na stronie IKEA Kraków (www.IKEA.pl/Krakow) – wystarczy być posiadaczem karty IKEA FAMILY*. Eksperci IKEA Kraków pomogą zarówno w zaplanowaniu kuchni - gdy nie wiemy, od czego zacząć - jak i w dopracowaniu obecnie istniejącej koncepcji.

Codziennie (z wyjątkiem weekendów) można zasięgnąć również porad u ekspertów kuchennych IKEA, bez wcześniejszego umawiania się. Pod ich okiem można skorzystać z programu komputerowego, pozwalającego samodzielnie zaprojektować kuchnię. W weekendy natomiast, od godz. 12.00 do 20.00, w dziale mebli kuchennych IKEA Kraków, bezpłatnych rad oraz cennych wskazówek dotyczących remontu kuchni, od odpowiedniego pomiaru pomieszczeń aż po kwestie składania mebli, udzielają doświadczeni montażyści.
- By remont czy odświeżanie kuchni nie kojarzyły się z wielkimi wydatkami i wyrzeczeniami, IKEA Kraków przygotowała również dwie promocje – które, inaczej niż w innych sklepach – u nas mogą się łączyć. Do 14 lipca można więc skorzystać z propozycji montażu kuchni za pół ceny, a także 10 rat 0%. Natomiast od 15 lipca do 18 sierpnia montaż kuchni za pół ceny można połączyć z 20% rabatem na wybrane fronty kuchenne - podsumowuje Robert Kowalski z IKEA Kraków.

* Kartę IKEA FAMILY można założyć “od ręki” podczas wizyty w sklepie (wystarczy tylko kilka minut na rejestrację) lub poprzez stronę www.IKEA.pl.

Źródło: Open Media Agencja PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): IKEA