wtorek, 9 lipca 2013

Kärcher w ogrodzie


Do podlewania ogrodu można wykorzystywać pistolety, zraszacze i spryskiwacze. Wybierając sprzęt warto kierować się jakością materiałów z jakich został wykonany (np. anodyzowane aluminium lub mosiądz). Istotna jest także solidność wykonania, która ma wpływ na żywotność i niezawodną pracę urządzeń.

Pistolety i spryskiwacze usprawniają nawadnianie ogrodu, zapewniają płynne dostosowanie strumienia wody, począwszy od strumienia punktowego po delikatną mgiełkę, w zależności od potrzeby.

Szeroka gama zraszaczy Kärcher pozwala wybrać odpowiedni typ do konkretnego ogrodu, zależnie od rozmiarów i ukształtowania terenu. Zraszacze można podzielić na te na płozach (oscylacyjne i obrotowe) i na szpilce (pulsacyjne). Wśród wielu innowacji zraszaczy oscylacyjnych, warto wspomnieć o specjalnej przesłonie, która ochroni przed ochlapaniem wodą, osobę ustawiającą zraszanie. Przesłonę można tak ustawić, by wyłączyć dany obszar z nawadniania. Zraszacze oscylacyjne Kärcher pozwalają na regulacje wydatku wody, przy pomocy przekładni oraz umożliwiają regulację szerokości spryskiwania. Część dysz można bowiem wyłączyć i w taki sposób zmniejszyć szerokość spryskiwania. Zraszacz oscylacyjny OS 5.320 SV znakomicie sprawdza się przy nawadnianiu średnich i dużych ogrodów (nawet do 320 m2 powierzchni).

Ciekawym rozwiązaniem jest kompatybilność poszczególnych akcesoriów, dzięki ujednoliconemu systemowi ich łączenia. Nie bez znaczenia są również efektowny wygląd i ergonomiczna konstrukcja – takim sprzętem pracuje się przyjemnie i bezproblemowo.
Więcej informacji na stronie: www.karcher.pl


Źródło: Kärcher
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Kärcher