środa, 17 lipca 2013

Ile materiałów potrzeba na dom? – zestawienie w zasięgu kliknięcia


Xella rozszerzyła zakres usług dla osób planujących budowę domu. W szybki i łatwy sposób przez stronę www.sklep.xella.pl można zamówić przeliczenie materiałów budowlanych na podstawie projektu domu.

W ramach usługi przeliczenia projektu inwestorzy, rozpoczynające etap budowy, otrzymują pełne zestawienie ilości materiałów niezbędnych do zbudowania własnego domu. To pierwsza tego typu oferta na rynku, oferująca dokładne przeliczenia, a nie jedynie kwotę końcową.

Zestawienie obejmuje materiały Silka i Ytong do budowy ścian, stropów, w tym także zaprawę, elementy docieplenia wieńca, kształtki, nadproża, łączniki czy zbrojenia. Całość uzupełniona jest o narzędzia budowlane. Inwestor otrzymuje również informacje na temat masy poszczególnych materiałów, liczby palet, na których zostaną dostarczone, może więc łatwiej zaplanować transport na plac budowy. Dzięki tak szczegółowemu zestawieniu inwestor wie czego może się spodziewać i dokładnie przygotować się do budowy domu. Usługa przeliczania projektu jest znakomitym narzędziem do porównania ofert u poszczególnych dystrybutorów materiałów budowlanych i wybrania najlepszej oferty.

- Możliwość przeliczania projektu to ogromne ułatwienie i oszczędność czasu dla osób planujących budowę własnego domu. Usługa ta pozwala inwestorom świadomie przygotować się do inwestycji, zaplanować i rozłożyć wydatki na materiały budowlane. Tak przygotowane zestawienie jest także idealnym rozwiązaniem do porównania i weryfikacji kosztów, jak również podstawą do realizacji projektu – wyjaśnia arch. Katarzyna Mrzewa z Mrzewa Architekci, ekspertka budowy Ytong Silka.

Przeliczenie materiałów budowlanych można zamówić w sklepie internetowym http://sklep.xella.pl. Koszt takiego zestawienia to 60zł brutto. Podstawą do jego wykonania jest projekt techniczny przesłany przez inwestora indywidualnego. Dokumentacja powinna zawierać co najmniej rzut każdej kondygnacji budynku, przekroje budynku, opis techniczny budynku precyzujący materiały ścienne, do których mają odnosić się obliczenia.

Komunikacja z klientem odbywa się w sposób szybki i prosty drogą elektroniczną – usługę zamawia się elektronicznie, projekt można przesłać pocztą e-mail, na którą inwestor otrzymuje gotowe zestawienie materiałowe. Każdy zamawiający usługę przeliczania projektu ma możliwość skonsultowania się z doradcami klienta firmy Xella. Na indywidualnym, bezpłatnym spotkaniu, zostaną dokładnie omówione poszczególne pozycje oferty. Spotkanie umawiane jest przez Biuro Obsługi Klienta, które każdorazowo kontaktuje się z inwestorem i wysyła gotowe zestawienia.

Aby zamówić zestawienie wystarczy wejść na stronę http://sklep.xella.pl/sklep.php?md=ext_services3&id=1&name=obliczenie-ilosci-materialow-na-potrzeby-budowy-domu-jeden-projekt&


Źródło: Xella
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Xella