poniedziałek, 1 lipca 2013

Brzozowa melancholia

Pfleiderer - dekor Brzoza Polska
Projektując wnętrza mieszkań, domów czy obiektów użyteczności publicznej coraz częściej szukamy inspiracji w naturze, wprowadzamy naturalne materiały, wykorzystujemy naturalną gamę barw. Coraz bardziej doceniamy też elementy o lokalnym charakterze: specyficzne dla danego miejsca, regionu, państwa. Ważna jest autentyczność, oryginalność, ale również nowoczesna interpretacja tradycji, wolną od zbytniej folklorystycznej stylizacji.

Dekor Brzoza Ojców reprezentuje element natury dzięki realistycznemu odwzorowaniu ukształtowanego przez trudne warunki wegetacji w górskim środowisku, drewna. Ten dekor jest „dziki”, pełen nieregularności i kontrastów. Idealnie współgra z nim Zieleń Ojców – spokojny, stonowany odcień o zdecydowanie relaksującym wpływie. Ten kolor odnosi się do obecnych trendów, zarówno w wyposażeniu wnętrz, jak i w modzie odzieżowej, gdzie różne odcienie zieleni są ostatnio bardzo szeroko wykorzystywane. Zieleń Ojców to także odwołanie do modnego nurtu vintage – podobne odcienie pojawiały się np. w latach 50-tych. O nowoczesnym wykorzystaniu zaczerpniętego wprost z natury motywu można mówić w przypadku Kory Ojców – dekoru zainspirowanego rysunkiem kory brzozy. Bardzo subtelny, prawie niewidoczny z większej odległości wzór to przykład modnego ostatnio rodzaju dekoru fantazyjnego.

To połączenie dekorów można ciekawie uzupełnić naturalnymi materiałami (np. ceramiką, wikliną, skórą czy litym drewnem). W bardziej nowoczesnym wydaniu będzie współgrało z kolorem białym oraz z metalicznymi wykończeniami w odcieniu aluminium. Tak duża różnorodność sprawia, że można je stosować w bardzo różnych wnętrzach: kuchniach, salonach, biurach.

Źródło: Profundo PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Pfleiderer