wtorek, 23 lipca 2013

Angielski styl w domu


Aby w czasie relaksu móc oderwać się od otaczającej rzeczywistości, warto wykreować w pomieszczeniu sprzyjającą temu atmosferę. Delikatne, pastelowe barwy pozwolą na wyciszenie i nadadzą wnętrzu wyjątkowy nastrój.

Warto zadbać także o ochronę przeciwsłoneczną wnętrza, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach narażonych na silne nasłonecznienie. Element ten stanowić może oryginalną dekorację, która - poza praktycznym zastosowaniem - wprowadzi pogodny nastrój. Rolety czy zasłony to również świetny kontrapunkt do klasycznych, jasnych ścian.

Prostota szczytem wyrafinowania
Popularna biel nie musi być surowa i nudna. – Schludnie urządzony, jasny pokój urozmaicić możemy akcesoriami, które wydobędą jego urok zachowując jednocześnie niezobowiązujący charakter. Subtelnym dopełnieniem może być na przykład zasłona w delikatne różyczki, która wprowadzi latem odrobinę wiosennej świeżości. – doradza Liliana Kiekis-Kozica, ekspert w firmie Franc Gardiner. Takie akcenty z pewnością zainteresują entuzjastów ekranizacji brytyjskich powieści, a stonowanemu wnętrzu nadadzą ciekawy rys.

W krainie fantazji
Prostota zainspirowana wystrojem angielskiego dworku zadowoli domowników – sprawdzi się idealnie jako miejsce spotkań przy herbacie, czy długich rozmów ze znajomymi. Przytulnie zaaranżowane miejsce odpoczynku na pewno zachwyci wszystkich –każdy potrzebuje od czasu do czasu ucieczki do krainy fantazji.


Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Franc Gardiner