czwartek, 27 czerwca 2013

Zamiatarka KM 105/100 R nagrodzona Złotą Miotłą 2013 na międzynarodowych targach ISSA Interclean

Złota Miotła 2013 dla Karcher

Podczas międzynarodowych targów INTERCLEAN skierowanych do reprezentantów branży utrzymywania czystości, międzynarodowe jury wybrało laureatów. Zamiatarka KM 105/100 R, została nagrodzona Złotą Miotłą 2013 w kategorii maszyn, akcesoriów i komponentów.

Nowa zamiatarka KM 105/100 R to maszyna innowacyjna pod wieloma względami. Urządzenie jest wzorcowym przykładem zastosowania w pełni innowacyjnych i nowoczesnych systemów. Zamiatarka wyposażona jest w system filtracji TACT, który podczas pracy w pełni automatycznie oczyszcza filtr, co znacząco wydłuża jego żywotność. Układ samonastawnej szczotki umożliwia jej dopasowanie do zamiatanej powierzchni. Użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy trzema różnymi rodzajami docisku, w tym modułu eco!, który zapewnia wysoce ekonomiczną eksploatację. Nowością jest umiejscowienie szczotki głównej pomiędzy tylnymi kołami zamiatarki, co zapobiega uszkodzeniom szczotki przy pokonywaniu przeszkód (np. progów zwalniających) oraz zwiększa żywotność i bezawaryjność zamiatarki. Ponadto konstrukcja urzadzenia pozwala na zamiatanie narożników w zaledwie tzrech przejściach dzięki promieniowi skrętu do 2m co zwiększa efekty i skraca czas czyszczenia.

Wprowadzeniu na rynek urządzenia przyświecała m.in. idea uproszczenia i zwiększenia bezpieczeństwa obsługi oraz stworzenia zamiatarki „skrojonej na miarę” pod konkretnego klienta (możliwy konfigurator). Uproszczeniu obsługi i zapobieganiu błędom oraz nadużyciom operatora urządzenia służy pokrętło obsługowe Easy oraz System Inteligentnych Kluczy (KIK), za pomocą którego różnym osobom przydzielane są różne uprawnienia w zależności od koloru posiadanego klucza (żółty przeznaczony jest dla obsługi, szary dla kierownika obiektu, a czerwony dla serwisanta).

Dla firmy Alfred Kärcher GmbH & Co KG innowacyjność jest wciąż jednym z najważniejszych czynników rozwoju. Ponad 80proc. urządzeń oferowanych przez firmę jest obecnych na rynku nie dużej niż 5 lat , a nowatorskie rozwiązania technologiczne opracowane przez ponad 600 inżynierów i techników Kärcher zostały objęte już ponad 1000 patentów.

Więcej na: www.karcher.pl

Źródło: Kärcher Sp. z o.o.
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Kärcher Sp. z o.o.