czwartek, 20 czerwca 2013

SPEC Silikon Sanitarny - trwala bariera

Nowoczesna masa uszczelniająca wzbogacona została o unikatową matrycę nanokapsułek, która zapewnia trwałe zabezpieczenie spoiny i uszczelnianego podłoża przed grzybem, pleśnią i bakteriami. Trwałość i niezawodność produktu potwierdza 7-letnia gwarancja producenta. Działająca od 25 lat na rynku chemii budowlanej firma LAKMA, wprowadzając najnowszą linię produktów budowlano-remontowych pod marką SPEC, postawiła na innowacyjność oferowanych artykułów. W skład linii SPEC wchodzą cztery produkty najczęściej wykorzystywany w pracach wykończeniowych – SPEC Mocna Spoina, SPEC Akryl Śnieżnobiały, SPEC Piana Low Expansion oraz Silikon Sanitarny Trwała Bariera.

Idealna przyczepność
Silikony i innego rodzaju masy uszczelniające są bardzo ważne w ostatniej fazie wykończenia pomieszczeń, szczególnie tych, w których są miejsca narażone na działanie wilgoci, jak łazienki czy kuchnie. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas zastosowanie silikonu sanitarnego, który oprócz właściwości uszczelniających przeciwdziała również powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pleśni, grzybów czy bakterii. SPEC Silikon Sanitarny ma bardzo dobrą przyczepność do materiałów ze szkła, glazury, terakoty, ceramiki oraz różnych tworzyw laminowanych. Masa przeznaczona jest głównie do uszczelniania i spoinowania powierzchni wyjątkowo narażonych na działanie wilgoci jak np. obrzeży wanien, umywalek, blatów kuchennych czy też basenów, łodzi i jachtów oraz urządzeń portowych.

Unikatowa matryca nanokapsułek
SPEC Silikon Sanitarny w trakcie procesu produkcyjnego został wzbogacony o innowacyjną matrycę nanokapsułek. Dzięki temu tworzy na uszczelnianych powierzchniach trwałą barierę, zapewniającą wieloletnie działanie ochronne i zabezpieczające. Spoina zabezpiecza pokryte nią powierzchnie przed pojawieniem się i wzrostem bakterii, grzybów i pleśni. Odporność uzyskanego dzięki użyciu SPEC Silikonu uszczelnienia na niepożądaną mikroflorę została potwierdzona podczas badań przeprowadzonych w Zagranicznych Laboratoriach Mikrobiologicznych. Niezależne testy pokazały, że uszczelnienie odporne jest na stałe działanie wody, również morskiej, promieniowanie UV, bardzo wysokie i niskie temperatury, detergenty, oleje, a także tłuszcze.
SPEC Silikon Sanitarny objęty jest niespotykaną na rynku 7-letnią gwarancją producenta – Projektując i produkując nasze artykuły stosujemy najbardziej innowacyjne i nowoczesne technologie tak, żeby móc zapewnić naszym ostatecznym klientom wieloletnie, gwarantowane zadowolenie. SPEC Silikon Sanitarny przeszedł pomyślnie wyczerpujące testy w zagranicznych laboratoriach, dzięki czemu możemy zagwarantować, że produkt zachowa swoje właściwości elastyczne, nie odbarwi się, a na jego powierzchni nie powstanie niepożądana mikroflora – podkreśla Sylwia Gruszka, menadżer produktu ds. pian i uszczelniaczy w firmie Lakma.

Źródło: GlobalBrand
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Lakma