wtorek, 25 czerwca 2013

Podłogi winylowe: na przekór aranżacyjnym ograniczeniom


Dywan w łazience, drewno przy kominku, cement w garderobie? Bogata kolekcja dekorów podłóg winylowych może zaaranżować niepowtarzalne wnętrza i odejmie trosk związanych z codziennym użytkowaniem. Podłoga winylowa zniesie nawet najdziksze pomysły domowników.

Wadą naturalnych materiałów – nawet najlepiej dobranych i w najwyższym gatunku jest – potrzeba ich regularnej pielęgnacji. Żeby kamienne, czy drewniane podłogi zachowały swój urok należy o nie odpowiednio dbać. Jeżeli zależy nam na efekcie wizualnym i wygodzie użytkowania powinniśmy uciec się do wybiegu i sięgnąć po... podłogi winylowe.

Technologia w służbie wzornictwa
Zaawansowany proces produkcji, trwałe, nowoczesne materiały i dopracowane detale wzorów to wyznaczniki dobrej podłogi winylowej. Marka Floover stworzyła unikalne kolekcje wzorów imitujące naturalne materiały: kamień, płytki, cement, a także nieprzebrana ilość kolorów i wzorów drewna. Wierzchnia warstwa płytek naśladuje nawet jego fakturę, dzięki czemu zostaje osiągnięty efekt bardzo zbliżony do prawdziwego materiału.

A pod wzorem...
... niezawodne rozwiązanie. Nawet najdokładniej zaprojektowany wzór musi iść w parze z właściwościami użytkowymi. – Podłogi winylowe Floover dostępne są w dwóch podstawowych wersjach: na rdzeniu HDF ze zintegrowanym podkładem korkowym oraz w kolekcji SPLASH2O na rdzeniu z twardego PVC. Każdy z nich zapewnia wyjątkowe właściwości użytkowe: korek izoluje termicznie i akustycznie, a PVC to gwarancja wodoodporności – o nowym rozwiązaniu opowiada Katarzyna Wątor, ekspert marki Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe, która jest wyłącznym dystrybutorem podłóg Floover na Polskę.

Trudno jest przekonać miłośników naturalnych materiałów do zmiany upodobań. Ci, którzy lubią otaczać się drewnem i kamieniem, są w stanie poświęcić swój czas i pracę, by je pielęgnować. Pozostałych podłogi winylowe mają szansę uwieść swoim nowoczesnym designem i możliwościami, ponieważ pozwalają przełamać techniczną barierę i beztrosko zafundować sobie drewno lub dywan w łazience lub posiadać strukturę cementu, która jednocześnie będzie cichą i ciepłą podłogą.

Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Kopp