niedziela, 16 czerwca 2013

Kotły kondensacyjne – jedno z najlepszych rozwiązań grzewczych na rynku


Kondensacyjne kotły gazowe należą do najnowocześniejszych, optymalnych rozwiązań w zakresie efektywności pracy urządzeń grzewczych. Podgrzewają wodę zasilającą instalację ogrzewania budynku, a także wodę użytkową. Do ogrzewania wykorzystują ciepło powstałe w wyniku spalania m.in. gazu ziemnego. Praca tego typu urządzeń pozwala na efektywne wykorzystanie energii i oszczędności wydatków na gaz.


Czym różni się kocioł kondensacyjny od tradycyjnego?
Temperatura spalin wytwarzanych w procesie spalania wynosi ok. 130-150st. C. W tradycyjnych kotłach ciepło to wyrzucane jest na zewnątrz. W kotłach kondensacyjnych ciepło ze spalin jest maksymalnie wykorzystywane podczas procesu kondensacji, która polega na skropleniu pary wodnej zawartej w spalinach. Odzyskana w ten sposób dodatkowa energia trafia do instalacji c.o. W kotłach konwencjonalnych energia ta uchodzi przez komin ze spalinami. Dzięki odzyskiwaniu dodatkowego ciepła ze spalin kotły kondensacyjne pracują wydajniej od tradycyjnych nawet o ok. 17 procent.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kotła kondensacyjnego?
Decydując się na kupno kotła kondensacyjnego warto wziąć pod uwagę zarówno względy bezpieczeństwa, jak, możliwości przestrzenne i potrzeby energetyczne domu. Dobrym przykładem wydajnego i bezpiecznego kotła kondensacyjnego może być Genus Premium FS Solar firmy Ariston. Dzięki temu urządzeniu praktycznie niemożliwe jest, aby w budynku zabrakło ciepłej wody. Ten stojący kocioł kondensacyjny wyposażony został w zintegrowany zasobnik warstwowy o pojemności 180L, dzięki czemu dostarcza dowolną ilość ciepłej wody w dowolnym czasie. Oznacza to komfort korzystania z ciepłej wody dla wszystkich domowników. Zasobnik z wężownicą solarną sprawia, że kocioł jest gotowy do integracji z systemem solarnym. Takie połączenie technologii kondensacyjnej i energii słonecznej pozwala na jeszcze mniejsze zużycie energii i większą dbałość o ekologię.
Wybór sposobu ogrzewania domu nie jest prosty, warto jednak podkreślić, że spośród wszystkich dostępnych kotłów gazowych, kotły kondensacyjne należą do najlepszych urządzeń zarówno pod względem wydajności, jak i kosztów użytkowania.

Źródło: AchA PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Ariston