piątek, 21 czerwca 2013

Kärcher jest EKO.

Różnorodność jest jedną z licznych zalet urządzeń wysokociśnieniowych Kärcher, który oferuje nie tylko modele w różnych klasach wydajności, ale także osobne linie produktów. Każda linia urządzeń została oparta na indywidualnych założeniach, biorących pod uwagę specyficzne potrzeby klientów.

Urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher z nowej linii eco!ogic to najbardziej przyjazne środowisku produkty do zachowania czystości wokół domu. Innowacyjna technologia i doskonałe rozwiązania zapewniają odpowiednią oszczędność zasobów naturalnych. Urządzenia eco!ogic charakteryzują się niskim poborem energii elektrycznej oraz niewielkim zużyciem wody. Nie tylko obniża to koszty eksploatacji, ale także pozytywnie wpływa na środowisko naturalne oraz gwarantuje czystość wszystkich przestrzeni wokół domu: elewacji, tarasu, kostki na podjeździe, ogrodzenia, mebli ogrodowych, grilla, narzędzi i przede wszystkim samochodu oraz roweru.

Oszczędność wody i energii elektrycznej
Woda jest jednym z najcenniejszych zasobów naturalnych dlatego nowa linia urządzeń Kärcher eco!ogic pozwala na ograniczenie jej zużycia. Po ustawieniu pokrętła na symbolu zielonego liścia urządzenia K 3 - K 7 przechodzą w tryb pracy eco! Pobierają wówczas o 20% mniej wody. Tryb eco! jest doskonały przy usuwaniu lekkich zabrudzeń np. podczas czyszczenia roweru czy mebli ogrodowych. Urządzenia wysokociśnieniowe eco!ogic mogą również wykorzystywać do mycia wodę użytkową spoza sieci wodociągowej- mogą np. zasysać ją z beczek czy oczek wodnych. Umożliwia to wykorzystanie w procesie czyszczenia wody użytkowej (np. deszczówki), co dodatkowo obniża koszty eksploatacyjne motywując do odpowiedzialnego korzystania z ograniczonych zasobów naturalnych i umożliwia wykorzystanie urządzeń w miejscach bez dostępu do sieci wodociągowej.

Warto również pamiętać, że stosowanie w pracach porządkowych wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących wpływa na ograniczenie zużycia wody (dzięki urządzeniom Kärcher zużycie wody ograniczone jest do 80% w stosunku do tradycyjnego mycia wężem ogrodowym), a w wielu przypadkach pozwala zrezygnować ze stosowania nieprzyjaznej środowisku chemii. Biodegradowalne środki czyszczące Kärcher pozwalają ograniczyć zanieczyszczanie wody. Uzyskane korzyści to nie tylko zaoszczędzone pieniądze, ale również dbałość o środowisko naturalne.

Urządzenia K 3 - K 7 w trybie eco! pobierają o 20% mniej energii elektrycznej. Także maszyny K2 dzięki zoptymalizowanej konstrukcji dysz pobierają o 10% mniej energii elektrycznej. W połączeniu z dyszą Vario-power każde czyszczenie można wykonać szybko, skutecznie i ekologicznie.

Odpowiedzialny dobór materiałów i zredukowana liczba komponentów
Kärcher szczególnie starannie dobiera materiały do budowy urządzeń z linii eco!ogic nie stosując szkodliwych ftalanów czy PCV. Ponad 60% komponentów z tworzywa sztucznego jest wykonana z materiałów wtórnych. Dodatkowo opakowania do urządzeń eco!ogic wytwarzane są w 50% z makulatury i nie zawierają styropianu. Środki czyszczące z linii eco!ogic zawierają wyłącznie tensydy naturalnego pochodzenia, a głównym surowcem stosowanym do produkcji ich opakowań jest trzcina cukrowa (bez substancji ropopochodnych). Wszystkie urządzenia Kärcher z linii eco!ogic podlegają również recyklingowi w ponad 90%.

Maksymalna efektywność
Urządzenia K 3 - K 7 wyposażone są w dysze wykonane według opatentowanej technologii. Idealne dopasowanie dysz i pomp wysokociśnieniowych gwarantuje urządzeniom Kärcher skuteczniejsze odspajanie zabrudzeń i szybsze odprowadzanie brudu podczas płukania niż ma to miejsce przy zastosowaniu urządzeń konkurencyjnych marek. W efekcie czas czyszczenia ulega znacznemu skróceniu (nawet o 50%) co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość wody i energii elektrycznej. Te zalety urządzeń Kärcher zostały potwierdzone naukowo przez Niezależny Instytut Fraunhofera.

Urządzenia wysokociśnieniowe K 3 - K 7 eco!ogic, X-Range oraz Kompakt podobnie jak modele eco!silent zostały wyposażone w nowoczesne silniki chłodzone wodą. Zanim pobierana woda zostanie wykorzystana do czyszczenia, przepływa dookoła obudowy silnika skutecznie odprowadzając ciepło. Taki sposób chłodzenia wydłuża żywotność silnika i redukuje poziom głośności pracy w porównaniu do chłodzenia powietrzem. Dzięki zoptymalizowanej technologii chłodzenia wodą, temperatura podawanej wody w maszynach K 6 - K 7 może wynosić nawet 60° C.

Oczyszczamy wodę dla świata
Partnerski projekt Kärcher i fundacji Global Nature Fund o nazwie "Czysta Woda dla Świata" doskonale obrazuje to zaangażowanie. Od każdego sprzedanego wysokociśnieniowego urządzenia eco!ogic, firma przekazuje pieniądze na rzecz budowania biologicznych oczyszczalni wód śródlądowych. Oznacza to, że z każdym zakupionym urządzeniem eco!ogic oczyszczane jest 1000 l wody w rzekach i jeziorach na całym świecie. Celem projektu jest stałe promowanie czystych wód śródlądowych poprzez naturalne systemy filtracji wody. Systemy filtracji wody, znane także jako "green filtration systems" (zielone systemy filtracji), to kanały wodne, których powierzchnia pokryta jest pływającymi roślinami wodnymi (hydrofitami). Procesy metaboliczne roślin powodują, iż substancje organiczne obecne w ściekach rozkładane są w naturalny sposób. Pierwszy zielony system filtracji w ramach projektu powstał w Boliwii w 2012 roku. Z jednej strony, system sprzyja bioróżnorodności fauny i flory; z drugiej zaś strony, poprawia warunki sanitarne przyczyniając się w ten sposób do polepszenia jakości życia ludzi w tym regionie. Kolejne zielone systemy filtracji wody zostały już przewidziane do realizacji na całym świecie.

Więcej informacji na stronie www.karcher.pl

Źródło: Kärcher
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Kärcher