czwartek, 27 czerwca 2013

Kamień w wielkim mieście


Mogłoby się wydawać, że o kamieniu zostało powiedziane już wszystko, a kamienne aranżacje niczym nie mogą już zaskoczyć. Okazuje się jednak, że ten specyficzny surowiec ma nieograniczony potencjał, a wyobraźnia architektów jest pełna pomysłów. Oryginalna kolekcję płytek gresowych Livingstone marki Tubądzin udowadnia, że kamień znakomicie prezentuje się w nowoczesnym, miejskim wnętrzu.

Kolekcję Livingstone cechuje świeże spojrzenie na możliwości aranżacyjne kamienia. Połączone ze sobą gładkie i strukturalne faktury zestawiono z ciepłymi barwami beżów, orzechowych brązów, spokojnych szarości i bieli marmuru Cararra. Wtopione w gładkie powierzchnie przestrzenne motywy ożywiają kolekcję i nadają płytkom niepowtarzalnego charakteru, który z łatwością wydobędzie z nich wnętrza inspirowane miejskim stylem życia. Tak Livingstone kruszy najbardziej skamieniałe przyzwyczajenia i poglądy dotyczące kamiennego wystroju.

Niepowtarzalne struktury
Obecnie płytki ceramiczne, które imituja kamień, są tak niepowtarzalne jak oryginał. Wszystko dzięki drukowi cyfrowemu, który pozwala przenieść na ceramiczne powierzchnie wielkie obrazy kamiennej płyty. Kolekcja Livingstone to koncept, w którym zastosowano tę metodę wykonania. Popularne tekstury kamienia przełamano ciekawymi wzorami przestrzennymi: równoległymi wyżłobieniami (linia Travertine), spiralnymi ornamentami (Carrara), a także imitacją drewna tekowego (linia Teakwood). To wyjątkowe połączenie będzie pasować w projektach wielkomiejskich – duże przestrzenie i loftowy charakter nowoczesnych mieszkań potrzebują niepowtarzalnych rozwiązań.

Miejskie inspiracje aranżacyjne często opieraja się na nieoczywistych zestawieniach materiałów. Szczególnie dobrze prezentują się pomysły, które w prosty i czytelny sposób korzystają z inspiracji naturą. W serii Livingstone poszczególne linie można ze sobą łączyć, na przykład zestawiając stylowy, szary kamień Palace z ciekawymi i nieoczywistymi płytkami linii Teakwood. Można także pójść krok dalej i zestawić gładkie płaszczyzny ze strukturami, jak w linii Travertine. Ten kamienny koncept pozwala na stworzenie ogromnej ilości kombinacji oraz potwierdza, że kamień jest ciekawym i podatnym na zmiany surowcem, który można z powodzeniem zastosować na posadzce w salonie czy łazience. Rektyfikowane krawędzie płytek pomogą osiągnąć optyczną spójność powierzchni, która ciekawie będzie prezentować się w przestrzennych mieszkaniach, miejskich loftach czy kamienicach.

Dekoracyjnie, ale stylowo
Livingstone to oprócz płytek także listwy gresowe, które urozmaicą wnętrza. Listwy wieńczą aranżację lub dają jej ciekawy kontrapunkt. Mogą oddzielać poszczególne elementy lub stanowić motyw spajający pomiędzy różnorodnymi fakturami i przejściami kolorystycznymi. Jeszcze jeden dowód, jak można urozmaicić wykańczaną ścianę czy podłogę.

Kamień to materiał aranżacyjny o nieograniczonych możliwościach kompozycyjnych. Różnorodne faktury i gama barw sprawiają, że wnętrze nabiera oryginalnego charakteru i daję szanse na chwilę wytchnienia w wielkim mieście.

Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Tubądzin