piątek, 28 czerwca 2013

Jasne, przestronne, inspirujące. Wnętrza pełne słońca


Domino Lilly - lilia dekor Tubądzin

Nareszcie słońce rozświetla nasze domy i daje nam zastrzyk optymizmu po zimnej, deszczowej wiośnie. Chcąc zatrzymać słońce jak najdłużej, zapraszamy letnie kolory do naszych mieszkań. To jasne barwy nadają wnętrzom lekkości i słonecznego blasku. W kolekcji płytek ceramicznych Lily marki Domino znajdziemy aranżacyjny wdzięk i kwiatowe motywy pełni lata.

Piaskowe beże i zdecydowana czekolada
Brąz świadczy o silnym związku z otaczającą nas naturą. To kolor ziemi, drzew, a także równowagi. To dlatego czujemy się w jego otoczeniu tak komfortowo. Stonowane barwy wpływają na nas kojąco, wprowadzają do pomieszczenia spokój i harmonię. Kolekcja Lily to połączenie delikatnego kremu oraz intensywnej kawy. Klasycznie? Owszem, ale i elegancko. Tak dobrane zestawieni barw dopełnią dodatki w odcieniach antycznego złota czy miedzi.

Cała w kwiatach!
Dekory kwiatowe są zawsze modne. Popularne są zarówno delikatne, drobne wzory jak i mocne, akcenty graficzne. Te uniwersalne motywy pasują do każdego stylu wnętrza: nowoczesnego o ekstrawaganckim rysie, ale i tego retro. Kolekcja Lily marki Domino to natura ujęta na dwa sposoby.

Dekor z oryginalnym rysunkiem lilii wzbogacono drobnymi elementami lustra. Taka płytka stanowi piekną ozdobę, mieni się i błyszczy. Może stanowić główny punkt aranżacyjny pomieszczenia – niewielkie kwiatuszki przykuwają uwagę i eksponują wybrany element. Drugi dekor wycięto z dwóch płytek ściennych o fakturze kamienia (kolor kremowy i brązowy). Płytki o falistym wzorze, położone w jednym pasie kompozycyjnym, nadadzą pomieszczeniu porządku i rytmu.

Mała łazienka – duży kłopot
Projektując małą łazienkę, warto przemyśleć wiele aspektów kompozycyjnych. – Warto postawić na jasne, ciepłe barwy, które optycznie powiększą przestrzeń i nie przytłoczą jej. Wybierzmy tylko te elementy wyposażenia, które są nam niezbędne. Im więcej rzeczy w pomieszczeniu, tym będzie mniejsze optycznie. Ta sama zasada dotyczy dekoracji: nie otaczajmy się niezliczoną ilością drobiazgów – niech ozdobą staną się płytki ścienne o kwiatowym motywie lub jeden, designerski mebel. W tym wypadku mniej znaczy więcej, a prostota i minimalizm nadadzą naszemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru – radzi Katarzyna Madalińska, architekt marki Domino.

Nie można zatrzymać ciepłych dni na cały rok. Aby otoczyć się letnim klimatem, można stworzyć w mieszkaniu przytulny nastrój, który dopełnią jasne barwy, kwiatowe motywy i harmonijne dodatki. W ten sposób w naszych domach zagości słońce.

Źródło: Toolbox Creative Communications
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Ceramika Tubądzin Sp. z o.o