poniedziałek, 24 czerwca 2013

Jak optycznie powiększyć wnętrze?

W jaki sposób optycznie powiększyć przestrzeń wnętrza o małym metrażu? Zdaniem specjalistów firmy RuckZuck, jednej z największych w Europie sieci sprzedaży podłóg i drzwi marki Classen, wystarczą trzy proste kroki: montaż jasnej podłogi, skrzydeł drzwiowych z przeszkleniami i paneli podłogowych na… ścianie. Każde z tych działań można wykonać szybko i samodzielnie.

Trzy kroki do większej przestrzeni wg RuckZuck:

1. Zamontuj jasne panele podłogowe
Biel, ale też inne jasne dekory paneli podłogowych nieodłącznie kojarzą się z czystością, świeżością i porządkiem, a dodatkowo mają bardzo duży potencjał aranżacyjny. Nie tylko bowiem wyciszają i relaksują, za pomocą jasnych barw można optycznie powiększać przestrzeń, podkreślać walory miejsca i ukrywać ewentualne defekty, dodając mu przy tym lekkości oraz wyrazistości. Kolory mają ponadto znaczny wpływ na naszą psychikę. Jaśniejsze barwy nastrajają nas optymistycznie, czujemy się radośni i pełni chęci do działania. W pomieszczeniu, w którym jest mało okien, światła lub mamy do zagospodarowania małą przestrzeń warto więc wybrać podłogi o jasnych odcieniach.

Jasne panele można zamontować w każdym domowym pomieszczeniu, zaczynając od kuchni, łazienki, sypialni, salonu, aż po hol i pokoje dziecięce. O ile w budownictwie mieszkaniowym przygoda z barwą białą dopiero się rozpoczyna, tak w budynkach użyteczności publicznej, w tym biurowcach, biel cieszy się niesłabnącą popularnością.

W salonach RuckZuck gama jasnych dekorów jest bardzo szeroka. W ofercie znajdują się m.in. Dąb Springfield, Dąb Anderson, Dąb Stary Maremma, czy Dąb Stary Polino.

2. Wstaw skrzydła drzwiowe z przeszkleniami
Naturalne światło dodaje energii, poprawia samopoczucie i rozświetla wnętrze. Aranżując pomieszczenia, warto pamiętać, że źródłem naturalnego światła są nie tylko okna. Zapewniają je również drzwi z przeszkleniami, dzięki czemu możemy optycznie powiększyć przestrzeń i rozjaśnić mieszkanie. Ze względów praktycznych drzwi szklone warto zamontować ponadto we wnętrzach, które wymagają doświetlenia, np. w pozbawionej okna łazience. Stolarka drzwiowa z przeszkleniami sprawdza się również w pomieszczeniach biurowych. Nie tylko optycznie powiększa przestrzeń biurową, ale też, dzięki dostępowi do naturalnego światła, poprawia wydajność pracy, zmniejsza stopień zmęczenia wzroku oraz redukuje koszty zużycia energii elektrycznej w biurze.

Przeszklenia są zarówno praktycznym, jak i dekoracyjnym elementem drzwi. Drzwi z zestawem szybowym połączą poszczególne wnętrza, nadając mieszkaniu przestronny charakter.

W zależności od modelu, w salonach RuckZuck dostępne są skrzydła drzwiowe ze szkleniami pionowymi (kolekcja Demeter, Discovery), poziomymi (Tetyda B), kwadratowymi (Modena, Malaga) i o nietypowym kształcie (Asteria R i Asteria bezprzylgowa).

3. Zamontuj system instalacji paneli laminowanych na ścianie Gekko
System instalacji paneli laminowanych na ścianie Gekko to proste, a jednocześnie skuteczne rozwiązanie, umożliwiające instalację podłogowych paneli laminowanych również na ścianie. Ta alternatywa dla tapet i boazerii cieszy się coraz większą popularnością głównie wśród osób pragnących wyrwać się ze schematów i konwenansów. System posiada również dodatkową przewagę nad najpopularniejszym ciągle malowaniem ścian. Pod farbą bowiem ciężko jest ukryć ewentualne mankamenty nawierzchni, o okablowaniu nie wspominając. Dużą zaletą wykorzystania systemu jest fakt, że laminat wygląda świetnie na ścianach i daje możliwość stworzenia unikalnych kompozycji estetycznych, pozwalając jednocześnie na optyczne powiększenie wnętrza. Deski na ścianach stanowić mogą doskonałe tło dla wieszanego telewizora.

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych cenionej na rynku firmy Classen. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck oferują również transport oraz montaż zakupionych podłóg i drzwi.

Źródło: Imago PR
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): RuckZuck