wtorek, 18 czerwca 2013

Bakteriobójcza skuteczność parownicy SC 1.020

Na wniosek Alfred Kärcher GmbH & Co. KG, przeprowadzone zostały badania skuteczności parownicy SC 1.020. Badanie, które zrealizowali pracownicy z Instytutu Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn, stanowi jeden z elementów zaktualizowanych standardowych metod Stowarzyszenia Higieny Stosowanej oraz Niemieckiego Towarzystwa Higieny Szpitalnej.


Dowiedziono, że parownica SC 1.020 zabija najczęściej występujące w domu bakterie, takie jak gronkowiec złocisty czy kałowe bakterie paciorkowca jelitowego na powierzchniach winylowych. W szczególności podczas symulacji normalnego użytkowania w warunkach czystych (np. uprzednio odkurzonych powierzchni), naukowo potwierdzono skuteczność bakteriobójczą na poziomie 99,99 procent.

Parownica SC 1.020 została przetestowana przy zastosowaniu testu czteropolowego. Wykazano redukcję ilości badanych organizmów na czyszczonych powierzchniach. Wszystkie cztery pola zostały umyte przy zachowaniu stałej prędkości 30cm/s. Parownica SC 1.020 zapewniła doskonałą penetrację wilgoci przez ścierkę do podłogi dzięki generowaniu dużej ilości pary i odpowiedniemu tarciu mechanicznemu pól testowych. Badane organizmy na mopach bawełnianych zostały zabite przez parę, a na ścierkach nie wykryto żadnych innych organizmów. Brak przenoszenia bakterii na sąsiadujące obszary wskazuje także na bardzo wysoką skuteczność w eliminowaniu bakterii w wyniku działania wysokiej temperatury pary emitowanej przez dysze podłogową.

Więcej na: www.karcher.pl


Źródło: Karcher
Redakcja dla potrzeb serwisu: www.okna-drzwi.info
Foto (c): Karcher